Naga MarketsBitcoin (również Cash i SV) liderem tygodniowych spadków. Kurs BTC traci ponad 9%W trakcie ostatnich sesji na rynku kryptowalut nie dzieje się wiele, a to za sprawą silnie ograniczającego swoją zmienność oraz obroty Bitcoina, który zamykał wtorkową sesję ze stratą 0,7%, a w środowe popołudnie rośnie o niespełna 0,2%. W skali całego tygodnia (ostatnie 7 dni) Bitcoin jest jednak „liderem” jeżeli chodzi o stopę zwrotu, niestety tę ujemną. Najstarsza kryptowaluta traci ponad 9%, podobnie jak Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash (ten ostatni osuwa się o 8%).

  • W środę na rynku kryptowalut brakuje wyraźniejszej zmienności, dominują jednak spadki
  • Najgorzej radzi sobie Bitcoin SV tracący 1,7%, po stronie wzrostowej wyróżnia się jedynie Cardano rosnące o ponad 3%
  • Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów osuwa się o 0,5% do poziomu 253 miliardów dolarów

Bitcoin pozostaje w konsolidacji, oddala się jednak od majowych szczytów

Majowy handel nadal przechyla się na stronę byków, z kilkuprocentowym wzrostem, jednak od maksimów z tego miesiąca kurs Bitcoina osuwa się już o ponad 12%, a w skali ostatnich 7 dniu traci ponad 9%. Ruch boczny odbywa się przy coraz bardziej ograniczonym wolumenie, najstarsza z kryptowalut wciąż może jednak liczyć na wsparcie ze strony konfluencji ważnych poziomów dla strony popytowej, w skład których wchodzą 2 średnie ruchome, 61,8% zniesienia trendu i okrągły poziom 8 tysięcy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs Bitcoina konsoliduje kolejną sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Podobną dynamikę spadków w ostatnich dniach prezentują również Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH). Ten pierwszy tracił we wtorek ponad 3% i testował najniższe poziomy od 3 tygodni, pokrywające się z ważną strefą wsparcia na wysokości 180 dolarów. BSV ponownie znalazł się poniżej 200 EMA, co również może zwiększać presję podażową – średnia ruchoma pełniła bowiem rolę dodatkowego wsparcia od ponad miesiąca.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny: Czerwono i nudno w gronie największych kryptowalut

Środowa kondycja całego ekosystemu kryptowalutowego jest mieszana, jednak w gronie 20 największych altcoinów przeważa kolor czerwony. Skromnie zyskują jedynie Ether, XRP oraz NEO. Liderem przedpołudniowej aprecjacji pozostaje natomiast Cardano zyskując ponad 3%.

Coin360.com

Na powyższej mapie cieplnej dokładnie widać brak zdecydowania szerokiego rynku oraz silniejszych ruchów najpopularniejszych tokenów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs CHF/PLN mocno w dół, złoty zyskuje do franka szwajcarskiego
Następny artykułAkcje Rafako liderem wzrostów, GPW z 1,3 mld zł obrotu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here