W trakcie ostatnich sesji na rynku kryptowalut nie dzieje się wiele, a to za sprawą silnie ograniczającego swoją zmienność oraz obroty Bitcoina, który zamykał wtorkową sesję ze stratą 0,7%, a w środowe popołudnie rośnie o niespełna 0,2%. W skali całego tygodnia (ostatnie 7 dni) Bitcoin jest jednak „liderem” jeżeli chodzi o stopę zwrotu, niestety tę ujemną. Najstarsza kryptowaluta traci ponad 9%, podobnie jak Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash (ten ostatni osuwa się o 8%).
- W środę na rynku kryptowalut brakuje wyraźniejszej zmienności, dominują jednak spadki
- Najgorzej radzi sobie Bitcoin SV tracący 1,7%, po stronie wzrostowej wyróżnia się jedynie Cardano rosnące o ponad 3%
- Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów osuwa się o 0,5% do poziomu 253 miliardów dolarów
Bitcoin pozostaje w konsolidacji, oddala się jednak od majowych szczytów
Majowy handel nadal przechyla się na stronę byków, z kilkuprocentowym wzrostem, jednak od maksimów z tego miesiąca kurs Bitcoina osuwa się już o ponad 12%, a w skali ostatnich 7 dniu traci ponad 9%. Ruch boczny odbywa się przy coraz bardziej ograniczonym wolumenie, najstarsza z kryptowalut wciąż może jednak liczyć na wsparcie ze strony konfluencji ważnych poziomów dla strony popytowej, w skład których wchodzą 2 średnie ruchome, 61,8% zniesienia trendu i okrągły poziom 8 tysięcy dolarów.
Te artykuły również Cię zainteresują

Podobną dynamikę spadków w ostatnich dniach prezentują również Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH). Ten pierwszy tracił we wtorek ponad 3% i testował najniższe poziomy od 3 tygodni, pokrywające się z ważną strefą wsparcia na wysokości 180 dolarów. BSV ponownie znalazł się poniżej 200 EMA, co również może zwiększać presję podażową – średnia ruchoma pełniła bowiem rolę dodatkowego wsparcia od ponad miesiąca.
![]() |
Altcoiny: Czerwono i nudno w gronie największych kryptowalut
Środowa kondycja całego ekosystemu kryptowalutowego jest mieszana, jednak w gronie 20 największych altcoinów przeważa kolor czerwony. Skromnie zyskują jedynie Ether, XRP oraz NEO. Liderem przedpołudniowej aprecjacji pozostaje natomiast Cardano zyskując ponad 3%.

Na powyższej mapie cieplnej dokładnie widać brak zdecydowania szerokiego rynku oraz silniejszych ruchów najpopularniejszych tokenów.