Naga MarketsDyrektor generalny Digital Assets Data, Mike Alfred, wyjaśnia wzrost zainteresowania bitcoinem ze strony firm.

  • Kurs BTC rośnie. CEO Digital Assets Data dostrzega wyraźny skok zainteresowania kryptowalutą ze strony inwestorów.
  • Jego zdaniem to efekt umocnionych fundamentów.

Bitcoin – rośnie zainteresowanie ze strony instytucji

Mike Alfred, dyrektor generalny firmy analitycznej Digital Assets Data, zauważa, że na rynku widać duży skok zainteresowania kryptowalutami ze strony dużych graczy.

Widzimy więcej oznak wzrostu zainteresowania ze strony instytucji – powiedział Alfred Cointelegraph.

Przypomnijmy, że wczoraj BTC kosztował już 11400 USD. Dziś jest tańszy o 400 USD.

Obroty były wczoraj wysokie np. na Bakkt i CME – powiedział Alfred, odnosząc się do dwóch głównych podmiotów finansowych, które oferują produkty do handlu BTC.

Dyrektor generalny firmy analitycznej zwrócił także uwagę na inne zapytania ze świata tradycyjnych finansów.

Otrzymujemy znacznie więcej przychodzących zapytań od tradycyjnych firm, które chcą szybko znaleźć się na rynku – powiedział. Dodał, że jest byczo nastawiony co do przyszłego kursu BTC.

DeFi również rozkwitło

– DeFi również bardzo interesująco się rozwija, ale rzeczywisty wpływ ekonomiczny [tego rynku] jest nadal nieco ograniczony – wyjaśnił Alfred.

Sektor finansów zdecentralizowanych, czyli DeFi, odnotował rosnące zainteresowanie w 2020 r. – przynajmniej pod względem cen powiązanych z nim aktywów. Wiele aktywów DeFi odnotowało ponad 100-proc. wzrost w 2020 roku, często w krótkim czasie.

– Działalność związana z DeFi jest bardzo interesująca, ale dziś BTC jest nadal ostatecznym barometrem stanu ekosystemu – powiedział Alfred Cointelegraph w komentarzu z dn. 27 lipca. – Branża włożyła mnóstwo pracy w ciągu ostatnich dwóch lat i w końcu wydaje się, że zarobiliśmy na trwale wyższe ceny aktywów bazowych – dodał.

Wynika więc z tego, że kurs rośnie, by nadgonić mocno umocnione fundamenty rynku. Czy ten wzrost potrwa jednak dostatecznie długo, by BTC zyskało nowe ATH?

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here