Naga MarketsBitcoin (BTC) rośnie w siłę. Według nowych danych, “zrealizowana kapitalizacja rynkowa” kryptowaluty przekracza historyczny i psychologiczny poziom 100 miliardów dolarów. Nowe dane prezentuje Coinmetricts.

Wartość została obliczona na podstawie pomnożenia ceny każdego bitcoina przez wielkość każdej transakcji. W ten sposób wczoraj uzyskano 100 miliardów dolarów.

Bitcoin rośnie w siłę

To nie koniec dobrych danych dla kryptowaluty. Jak wspomniał ostatnio pionier w dziedzinie kryptografii, Nick Szabo, osiągnięty postęp w kwestii kapitalizacji rynkowej idzie w parze z jednymi z najniższych wahań obserwowanych w sieci bitcoina od 2012 roku.

„Długoterminowy wykres odzwierciedla najwyższe bezpieczeństwo, globalną płynność i solidność monetarną bitcoinów”

– skomentował w poniedziałek.

Jeśli nadal wam mało krzepiących danych, warto dodać, że niektórzy analitycy uważają, że jeśli przeanalizuje się takie aspekty jak płynności i wolumen obrotu, całkowita dominacja rynkowa bitcoina na rynku w rzeczywistości wyniesie ponad 90%. To znacznie więcej niż ok. 70%, ile dziś wyliczają takie portale jak CoinMarketCap.

Altcoiny

Co dzieje się w takim okresie z altcoinami? Jak potwierdziły dane z Coinmetrics, większość głównych tokenów znacznie straciło w ostatnim czasie w porównaniu z bitcoinem.

Bitcoin Cash (BCH), Zcash (ZEC), Stellar (XLM) i Ether (ETH) odnotowały największe spadki, podczas gdy Binance Coin (BNB) był dość dobrą inwestycją. Wewnętrzny token giełdy kryptowalut Binance jest o 44% bardziej cenny niż bitcoin, jeśli spojrzy się na jego kurs BNB/BTC od sierpnia 2018 r.

Niejako odklejenie się altcoinów od bitcoina od dawna stanowi temat debaty wśród komentatorów. Niedawno Peter Brandt, doświadczony handlowiec, stwierdził, że tokeny przeżyły już swoją wersję boomu dot-comów i mogą nigdy nie odzyskać danych cen.

Inni są jednak innego zdania i wskazuję, że to, co dziś widzimy na giełdach, jest powtórzeniem schematów z poprzednich lat. Zawsze na początku bańki bitcoin rósł sam, a dopiero później dołączały do niego altcoiny. Czy teraz będzie inaczej? Wszyscy, którzy tak podchodzili do gry na giełdzie cyfrowych walut, dotąd żałowali swoich pochopnych decyzji. Ponadto wątpliwe, by kolejna ewentualna bańka była oparta tylko na jednym aktywie…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here