Naga MarketsBitcoin rośnie w poniedziałek, kurs BTC najwyżej od dwóch tygodniW trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin pokonuje lokalny poziom oporu, rośnie o ponad 2% testując poziomy powyżej 7500 dolarów oraz dwutygodniowe maksima. Przekłada się to pozytywnie na ruchy w ramach czołowych kryptowalut, wśród których Monero, Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV są liderami wzrostów zyskując od 4 do ponad 7%, a łączna kapitalizacja rynkowa ponownie powraca powyżej psychologicznego pułapu 200 miliardów dolarów.


Bitcoin podejmuje walkę z konsolidacją, wolumen rynku BTC nadal niski

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina rosną o ponad 2% po bardzo nudnym i stabilnym weekendzie. Dzięki wzrostowi cena wybija minima z października ubiegłego roku, które stanowiły lokalny poziom oporu, a razem z okolicami 7600 dolarów górne ograniczenie konsolidacji, w której Bitcoin porusza się nieprzerwanie od końcówki grudnia 2019.

Gdyby kurs BTC był w stanie pokonać obecny obszar kumulacji zleceń podażowych otworzyłoby to niewątpliwie drogę w okolice wyższych poziomów, między innymi 8 tysięcy dolarów. Na rynku kryptowalutowym nadal utrzymują się jednak bardzo niskie wolumeny co zwiększa ryzyko wystąpienia nagłych i niespodziewanych ruchów spadkowych, co miało miejsce między innymi w listopadzie i grudniu.

Bitcoin ze skromnym zyskiem w trakcie poniedziałkowej sesji. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin ze skromnym zyskiem w trakcie poniedziałkowej sesji. Źródło: Tradingview.com

Monero, Bitcoin Cash i Bitcoin SV liderami sesji

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, liderami umocnień na rynku kryptowalut (w czołówce 20 największych cyfrowych aktywów) pozostają hard forki oryginalnego Bitcoina oraz kryptowaluta Monero, które generują dodatkowo dwucyfrowe, dodatnie stopy zwrotu w skali całego tygodnia.

Jak wynika z danych portalu Coinpaprika.com, Monero w przeciągu ostatnich 24 godzin zyskuje 7,54%, Bitcoin Cash rośnie o 5,37%, a Bitcoin SV o 4,32%. Kryptowaluta XMR ma za sobą serię dynamicznych wzrostów rozpoczętych w czwartek kiedy rynek generował jedne z największych wolumenów w historii tokenu. Masz na północ kontynuowany jest również w poniedziałek i od zeszłego czwartku Monero umacnia się już o ponad 23%.

Umocnienia wszystkich aktywów z czołówki kryptowalutowej pod względem kapitalizacji sprawia również, że łączna wartość rynku powraca nad poziom 200 miliardów dolarów po grudniowym teście ponad półrocznych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here