Naga MarketsBitcoin monetaSezonowość rynkowa w listopadzie przemawia na korzyść kursu BTC. Bitcoin w przedostatni miesiąc roku zazwyczaj daje inwestorom zarobić, a tym razem szansę są jeszcze większe w związku ze zbliżającym się halvingiem. Przed historycznymi podziałami wysokości nagrody za wydobycie bloku ceny zaczynały bowiem wzrastać już pół roku wcześniej. W efekcie w bieżącym miesiącu Bitcoin zwiększa swoje szanse na wybicie poziomu 10 tys. USD, czego nieudaną próbę inwestorzy ostatni raz widzieli 26 października.


Czy Bitcoin może pokonać 10 tys. USD w listopadzie?

W listopadzie 2015 roku Bitcoin rósł o ponad 21%, w 2016 zwiększał swoją wartość o 6,5%, w 2017 wzrosty przekroczyły 54% i jedynie 2018 przyniósł silniejsze osunięcie w zakresie 37%. Statystyka jest jednak po stronie listopada i jeżeli na wysokości obecnego wsparcia znajdującego się w przedziale 9-9,2 tys. USD nabuduje się odpowiedni obrót oraz liczba zleceń kupna, to kurs BTC ma szansę ponownie spróbować pokonać psychologiczny opór. Co prawda w październiku próba wybicia 10 tys. USD spotkała się z dynamiczną odpowiedzią i stanowczą reakcją ze strony sprzedających, jednak kurs BTC nadal utrzymuje się nad lokalną konfluencją wsparć, więc kolejne próby nie są wykluczone.„W historii notowań Bitcoina listopad to jeden z lepszych miesięcy. Niemal za każdym razem można było na tym walorze zarobić. W tym roku dodatkowym argumentem mogących się do tego przyczynić jest fakt halvingu w maju a przed każdym z nich ceny zaczynały wzrastać na sześć miesięcy przed. Dodatkowo wczorajsze wzrosty pokazują bardzo duże zaangażowanie wolumenu. Czy jesteśmy tuż przed próbą wybicia 10 tys. USD? To całkiem możliwe” – komentował w porannym programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv, Tomasz Rozmus z giełdy Tokeneo.

Od strony technicznej wybicie 10 tys. USD jest niezbędne, aby Bitcoin  mógł podejmować próby dalszego umocnienia, a to z pewnością nie będzie łatwe. Na drodze do tegorocznych maksimów w okolicach 13 tys. USD znajduje się bowiem dużo lokalnych oporów i każdy z nich może doprowadzić do realizacji zysków lub korekty spadkowej.

kurs Bitcoina BTC 05.11
Bitcoin czeka cały czas na możliwość wybicia 10 tys. USD. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny silniej w górę. EOS, Litecoin i Bitcoin SV w czołówce

W związku z ponad dwuprocentowym umocnieniem notowań Bitcoina w poniedziałek, zyskiwały również altcoiny. Liderem jest Stellar, który w skali ostatniej doby rośnie o 17%, powodem w jego przypadku jest jednak bezprecedensowe spalenie niemal połowy dostępnych na rynku tokenów. W bezpośredniej reakcji na aprecjacje BTC zyskują natomiast EOS i Litecoin (około 5%) oraz Bitcoin SV (który rośnie o 4%).

EOS i LTC blokowane są jednak nadal przez lokalne poziomy oporów, a BSV odbija po teście najniższych poziomów od dwóch tygodni. Aprecjacja nie zmienia więc zbytnio w obecnym rozkładzie sił na wspomnianych kryptowalutach, które czekają na silniejsze impulsy ze strony Bitcoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here