Naga MarketsBitcoin rośnie w kwietniu. Kurs BTC w tym miesiącu może osiągnąć 80 tys. dol.Podczas gdy kurs bitcoina od początku bieżącego roku poczynił ogromne postępy, wielu analityków spodziewa się, że obecny miesiąc będzie bardzo owocny dla tej kryptowaluty. Jak się okazuje, w ciągu ostatnich 10 lat, BTC zamknął kwiecień na minusie tylko dwukrotnie, a od 2016 roku przynosił on swoim inwestorom wyłącznie pozytywne wyniki.

  • Aktualna cena bitcoina to około 58 000 USD. Wielu komentatorów rynku kryptowalutowego spodziewa się, iż obecny miesiąc będzie bardzo pozytywny dla btc
  • Dyrektor generalny giełdy CoinCorner Danny Scott podkreślił, że kurs tej kryptowaluty ma szansę na wzrost w kierunku 80 000 USD za monetę swoją opinię oparł na statystykach dotyczących proc. zysków w kwietniu w ciągu ostatnich 10 lat
  • Niektórzy uważają, że cena BTC nabierze sił wraz z osłabiającą się pozycją dolara amerykańskiego

Cena bitcoina z szansą na jeszcze większe wzrosty

Statystycznie kwiecień okazywał się jednym z najlepszych miesięcy dla najstarszej kryptowaluty pod względem proc. zysków. W ciągu ostatnich 10 lat, BTC zamknął go jedynie dwukrotnie na minusie należy przy tym dodać, iż straty nie przekroczyły wówczas 10%. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Co ciekawe, najlepsze wyniki odnotowane zostały nie tylko w początkowym okresie istnienia bitcoina. Wzrost powyżej 30% był widoczny również w 2018 i 2020 roku. 

Danny Scott sprawujący funkcję dyrektora generalnego giełdy CoinCorner zsumował wszystkie zyski i straty odnotowane przez BTC w kwietniu w ciągu ostatniej dekady. Z jego wyliczeń wynika, że średni wzrost wynosił 51%, co przy obecnym poziomie cenowym bitcoina stwarza szansę na dotarcie nawet do 83 000 USD. Podkreślił on przy tym, iż jest to jedynie cel, a kurs równie dobrze może znaleźć się niżej. 

BTC, jako bezpieczna przystań 

Niektórzy uważają, że bycze nastawienie do bitcoina może ulec wzmocnieniu wraz z osłabieniem indeksu dolara amerykańskiego (DXY). Analityk rynkowy oraz niezależny autor serwisu informacyjnego De Welt Holger Zschaepitz podkreślił, niedawno, iż udział USD w światowych rezerwach od dłuższego czasu spada, a obecnie wynosi on jedynie 59%. Jeśli sytuacja ta będzie się utrzymywała, istnieją szanse na to, że zyska na tym właśnie BTC, który w oczach części inwestorów może pełnić funkcję magazynu wartości pokroju złota. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here