Naga MarketsLiczba Kanadyjczyków, którzy posiadają bitcoiny niemal podwoiła się w ciągu roku – wynika z badań przeprowadzonych przez Bank Kanady. Celem badania było też sprawdzenie w jaki sposób Bitcoin spełnia swoje podstawowe funkcje.


Wyniki ankiety pokazują, że bitcoin rośnie w Kanadzie w siłę. W ciągu roku zainteresowanie główną kryptowalutą i jego ceną znacznie wzrosło. Wyniki pokazują wzrost z 2,9 do 5 procent, zaś ogólna wiedza na temat walut cyfrowych wzrosła aż do 85 procent. Kanada ma możliwość porównywania wyników, ponieważ podobne badania były już przeprowadzane na terenie kraju w minionych latach.

85% wie, czym jest BTC

Teraz trochę liczb. W ramach przeprowadzania badania przepytano ponad 2500 Kanadyjczyków na obszarze całego kraju. Największy wzrost świadomości na temat kryptowalut zanotowano na terenie francuskojęzycznej prowincji Quebec.

Ponadto, wyniki pokazują znaczną poprawę w ogólnego zrozumienia idei bitcoina. Odsetek Kanadyjczyków, którzy wierzą, że dzieło Satoshi Nakamoto jest “wspierane przez rząd” spadło o około 40 procent w porównaniu z poprzednim badaniem. Co więcej, ankieta wykazała także, że połowa obywateli Kanady, którzy posiadają bitcoina, nie używa go do transakcji, ale raczej traktuje swoje cyfrowe monety “jako inwestycję”. Król kryptowalut nie spełnia, więc na tym polu do końca swojej roli.

Jak jest w Polsce?

Podobne badanie, dotyczące charakterystyki uczestników rynku BTC w Polsce, przeprowadziło niedawno Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Tu wyniki były równie ciekawe. Udało się scharakteryzować przeciętnego inwestora na tym rynku. Okazało się, że najczęściej kryptowaluty kupują mężczyźni poniżej 30. roku życia, będący singlami, mieszkający samemu oraz posiadający wyższe wykształcenie. Także Polacy najczęściej kupują BTC w ramach inwestycji, a nie w celu poszukiwania nowego środka płatniczego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here