Naga MarketsBitcoin rośnie od czterech dni. Kurs BTC w górę o 1400 dol.Od zeszłotygodniowej próby pokonania poziomu 18 tys. dol., który zablokował dalszą korektę najstarszej kryptowaluty, bitcoin stopniowo się umacnia zamykając we wtorek czwartą wzrostową sesję z rzędu, co jest najlepszą serią od miesiąca. W tym czasie notowania BTC umacniały się o 7,7%, czyli o 1400 dolarów. W środę natomiast bitcoin próbuje dodawać kolejne kilkadziesiąt dolarów do swojej wartości i testuje poziom 19,5 tys. dol. oraz strefę oporu tuż pod historycznymi maksimami.

  • Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV wśród liderów wzrostu z ostatnich 24 godzin. BCH zyskuje 4,3%, natomiast BSV rośnie o 1,7%
  • Po stronie spadkowiczów w tym okresie znajdują się XRP oraz Stellar (XLM), które osuwają się kolejno o 6,3% oraz 3,8%
  • Skromne wzrosty notuje Ether (ETH), druga co do wielkości kapitalizacji kryptowaluta ekosystemu

Bitcoin od dolnego do górnego ograniczenia konsolidacji w cztery dni. Co dalej?

Jeszcze w sobotę kurs BTC rozpoczynał sesję przy ważnym wsparciu na wysokości 18 tys. dol., natomiast w środę porusza się na wysokości strefy oporu wyznaczanej przez maksima ustanawiane pod koniec listopada. Bitcoin znajduje się obecnie w wyraźnym ruchu bocznym, jednak jego zakres powoli zawężać będzie linia trendu rysowana od początku ubiegłego tygodnia, co prędzej czy później może sprowokować konieczność dynamiczniejszego, technicznego wybicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak długo jak kurs BTC utrzymuje się nad poziomem 18 tys. dol. oraz właśnie nad wspomnianą linią trendu, byki powinny być spokojne. Dopiero zejście poniżej otworzy drogę do silniejszej korekty i między innymi testu dołków z 26 listopada, kiedy za BTC płacono trochę ponad 16 tys. dol.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin Cash mocniej w górę. BCH otarł się o 300 dolarów

W trakcie wtorkowej sesji mocniej rosły forki bitcoina, w tym między innymi BCH, który wczoraj zyskiwał 4,45%. Przez chwilę moneta testowała poziom 299,25 dol., ocierając się o okrągły pułap 300 dol., jednocześnie znajdując się na najwyższych poziomach od niemal dwóch tygodni.

Środowa sesja przynosi co prawda skromną korektę, jednak BCH podobnie jak BTC zamykał cztery sesje wzrostowe z rzędu, co w jego przypadku ostatni raz miało miejsce w październiku.

Autor poleca równiż:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 rósł we wtorek o 0,9%. CD Projekt zatrzymał spadki
Następny artykułUltimate Games z pozytywnymi perspektywami – zapiski giełdowego spekulanta
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here