Naga MarketsBitcoin rośnie o ponad 5%. Binance coin i inne kryptowaluty również w góręW gronie 20 największych kryptowalut liderem wzrostów ostatniej doby pozostaje binance coin (BNB), który zyskuje ponad 11% i powraca nad poziom 380 dolarów. Najstarsze i największe cyfrowe aktywo, bitcoin (BTC) zyskuje natomiast 5% i testuje poziom 43,8 tys. dol. zmierzając ponownie w kierunku lokalnego oporu wyznaczanego przez dołki z pierwszej połowy września.

  • Na rynku kryptowalut widać pozytywne odbicie pomimo utrzymującej się globalnej awersji do ryzyka i siły dolara, który jest najmocniejszy od września ub.r.
  • Ether (ETH) zyskuje 4,5% powracając nad 3000 dol., a cardano (ADA) zyskuje 0,7% i kosztuje 2,11 dol.
  • Wśród głównych altcoinów na wyróżnienie zasługują xrp (XRP), dogecoin (DOGE) oraz litecoin (LTC) i bitcoin cash (BCH), które zyskują od 2 do niemal 5 procent
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin w górę, jednak technicznie BTC/USD pozostaje bez zmian

Bitcoin stanął w obliczu kolejnego dnia niedźwiedziej presji 29 września, gdy wpływ chińskiej polityki kryptowalutowej i niepewność co do otoczenia regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych ciążyły ekosystemowi cyfrowych aktywówDane z TradingView pokazują jednak, że presja została ostatecznie pokonana, przynajmniej chwilowo, i w czwartek miejsce ma uwolnienie spod nacisku sprzedających i ruch BTC/USD do lokalnych maksimów 43,8 tys. dol.

Bitcoin rośnie o ponad 5%. Binance coin i inne kryptowaluty również w górę
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

Pomimo ostatniej zmienności, obecna akcja cenowa jest uważana za „nudną”, wynika z wypowiedzi analityka rynkowego Michaëla van de Poppe, który opublikował tweet podkreślający, że cena bitcoina pozostaje powyżej kluczowych poziomów wsparcia, które uważa za ważne.

Opierając się na powyższym wykresie, van de Poppe zasugerował, że BTC może poruszać się bokiem w konsolidacji przez kilka tygodni, zanim rozpocznie rajd na północ. Alternatywnie, van de Poppe powiedział, że przebicie powyżej 43 800 zasygnalizowałoby, że obecna korekta dobiegła końca.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty ether, binance coin i litecoin idą w ślad bitcoina

Czwartkowe umocnienie BTC/USD wywołało bardziej pozytywne nastroje na szerokim rynku cyfrowych aktywów, czego dowodem jest skok jego łącznej wyceny o ponad 3%. W gronie altcoinów, które w przeciągu ostatniej doby rosną najmocniej, uwagę warto zwrócić na natywny token sieci Ethereum, giełdy Binance oraz sieci Litecoin.

Ether (ETH) zyskuje ponad 4% i powraca nad psychologiczny opór 3 tys. dol. Z kolei binance coin (BNB) dodaje do swojej wartości ponad 11% i walczy z poziomem 380 dol. Natomiast litecoin (LTC) będący drugą najstarszą kryptowalutą rośnie o 4,8% do poziomu powyżej 152 dol.

Bitcoin rośnie o ponad 5%. Binance coin i inne kryptowaluty również w górę
Ethereum na wykresie dziennym. Kurs ETH/USD

Patrząc na powyższy wykres widać, że ETH/USD próbuje zwalczać niedźwiedzią presję i powracać nad zakres lokalnych wsparć, które trzymały cenę w ryzach od początku sierpnia do 20 września, kiedy miejsce miało silniejsze tąpnięcie i chwilowy test półtoramiesięcznych dołków.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here