Naga MarketsBitcoin rośnie o ponad 13%, pomaga słabszy dolar. Kurs BTC pokonuje 6600 USDW trakcie poniedziałkowej sesji kurs Bitcoina zyskiwał 11,7%, a we wtorek kontynuuje aprecjację rosnąc łącznie o ponad 13% i wybijając strefę oporu wyznaczaną przez minima z listopada i grudnia na wysokości 6400 dolarów. Na giełdzie Bitstamp za jednego BTC płaci się obecnie ponad 6600 dolarów, a powodem wzrostów jest między innymi nowy pakiet luzowania polityki Rezerwy Federalnej (Fed) i związane z nim osłabienie dolara amerykańskiego.


Bitcoin wybija zakres dwutygodniowej konsolidacji. Kurs BTC z szansą ataku wyższych poziomów?

Po czterdziestoprocentowym spadku z 12 marca i teście wsparcia na wysokości 4800 dolarów, Bitcoin utrzymywał się w liczącej sobie ponad 20% zmienności konsolidacji. Dzięki kilkunastoprocentowemu umocnieniu z poniedziałku, do którego przyczyniło się między innymi ogólnorynkowe osłabienie dolara (jego indeks traci prawie 1%), najstarszej z kryptowalut udało się pokonać górne ograniczenie wspomnianego ruchu bocznego i jednocześnie wybić ważna strefę oporu.

Jeżeli Bitcoin utrzyma się nad wsparciem, to od strony technicznej otwiera sobie ponownie drogę do podejścia w kierunku 7600 dolarów, gdzie przebiegają lokalne maksima z grudnia, 38,2% zniesienia trendu spadkowego z ostatnich kilkunastu miesięcy oraz 50-okresowa średnia ruchoma.

Bitcoin silniej odbija na początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin silniej odbija na początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Jak można się domyślać, pozytywne zachowanie cen BTC, przekłada się również na wzrost całego rynku. Łączna kapitalizacja aktywów kryptowalutowych rosła o niemal 9% do poziomu 184,5 miliarda dolarów, a w gronie 20 największych tokenów dominują silniejsze wzrosty.

Chainlink oraz Monero zyskują najwięcej, Tezos oraz Bitcoin SV idą w ich ślady

W momencie gdy wzrost Bitcoina z ostatnich 24 godzin wynosi 10,6% (według danych portalu Coinpaprika.com), to liderami aprecjacji są Chainlink oraz Monero rosnące kolejno o 12,05% oraz 11,1%. W ich ślady podążają Tezos (+9,7%) oraz Bitcoin SV (+9,4%), gdzie ten ostatni w skali siedmiodniowej stopy zwrotu urósł o ponad 53%.

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Chociaż BSV silniej odbija od lokalnych minimów oraz znajduje się w czołówce najmocniej rosnących kryptowalut, to nadal nie potrafi poradzić sobie z oporem wyznaczanym przez ułożoną niemal horyzontalnie średnią ruchomą 200 EMA oraz strefą tuż pod pułapem 180 dolarów, gdzie wypadają dołki z 11 marca, pokrywające się ze strefą S/R z połowy stycznia, gdy miejsce miało silne, spekulacyjne umocnienie cyfrowego aktywa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 24 marca 2020 r.
Następny artykułPrezes Cardano porównuje dolara do OneCoina, gdy Fed kontynuuje dodruk
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here