Naga MarketsBitcoin rośnie o kolejne 600 dol. Kurs BTC najwyżej od stycznia 2018 rokuNajstarsza kryptowaluta nie chce się zatrzymać i w trakcie wtorkowej sesji rosła o kolejne 600 dolarów (4,5%), w środę pogłębiając tegoroczne maksima i testując poziom niemal 13,9 tys. dolarów. Bitcoin jest obecnie najmocniejszy od początku 2018 roku utrzymując jednocześnie relatywnie wysoki wolumen, a inwestorzy zastanawiają się, jak daleko rozszerzyć może się rajd wzrostowy, w którym obecnie znajduje się kurs BTC.

  • W październiku Bitcoin zyskuje już niemal 27%, a od początku roku stopa zwrotu wynosi 90%
  • W tym momencie naturalną strefą wsparcia wydaje się kolejny psychologiczny, okrągły poziom, a mianowicie strefa 14 tys. dolarów
  • Silny Bitcoin pozytywnie wpływa również na cały ekosystem kryptowalutowy, w którym widać wzrosty na większości altcoinów. Najsilniejsze na wykresach Etheru (ETH), Litecoina (LTC) oraz Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin silnie w górę: sympatycy twierdzą, że „tym razem będzie inaczej”

Od marcowych dołków notowania Bitcoina zwiększają swoją wartość już o ponad 150%. Chociaż coraz częściej mówi się o podobieństwach do bańki spekulacyjnej z końcówki 2017 roku, to sympatycy najstarszej kryptowaluty zapewniają, że „tym razem będzie inaczej”, a sam BTC jest o wiele dojrzalszym rynkiem niż trzy lata temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin porusza się obecnie w okolicy poziomów, których nie obserwowano od stycznia 2018 roku, kiedy cyfrowe aktywo znajdowało się w dynamicznym trendzie spadkowym, kilka tygodni po osiągnięciu rekordowych maksimów tuż pod poziomem 20 tysięcy dolarów. Warto przypomnieć, że 12 miesięcy od tego wydarzenia Bitcoin kosztował zaledwie 3 tysiące dolarów.

Tym razem ruch wzrostowy nie ma być rajdem czystej spekulacji, ale wynika z rosnącego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych oraz dużych przedsiębiorstw, co potwierdza między innymi ostatnia decyzja PayPala, który chce udostępnić ponad 300 milionom swoich klientów możliwość zakupu Bitcoina oraz płacenia nim podczas codziennych zakupów i transakcji w internecie.

Niezależnie od pobudek napędzających wzrost, kurs BTC w tym tygodniu zamykał się po raz pierwszy powyżej poziomu 13 tysięcy dolarów od niemal dwóch lat, a inwestorzy czekają obecnie na test kolejnego ważnego oporu, a mianowicie pułapu 14 tysięcy dolarów.

Bitcoin we wtorek rósł o kolejne 600 dolarów. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny idą w ślad za Bitcoinem: Ether, Litecoin oraz Bitcoin Cash rosły najsilniej

Chociaż aprecjację widać na szerokim rynku altcoinów, a łączna kapitalizacja ekosystemu kryptowalutowego sięga już 412 miliardów dolarów (jest najwyższa od końca kwietnia 2018 roku), to w przeciągu ostatniej doby najdynamiczniejsze wzrosty w czołówce największych aktywów obserwowano na Etherze, Litecoinie oraz Bitcoin Cash.

Ether zyskiwał ponad 3% i balansuje na granicy 400 dolarów, Litecoin testował najwyższe poziomy od początku września, a Bitcoin Cash dodawał do swojej wartości około 2%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here