Naga MarketsBitcoin kurs BTCNotowania najstarszej kryptowaluty po spokojnym weekendzie w poniedziałek próbują mocniejszego odbicia i rosną o niespełna 4%, pokonując pułap 7 tysięcy dolarów. Co prawda Bitcoin nie wyznacza jeszcze nowych maksimów, podejmuje jednak walkę z psychologicznym oporem oraz strefą wsparcia z końcówki ubiegłego roku, wpływając jednocześnie pozytywnie na rozwój sytuacji na rynku altcoinów. W gronie 20 największych cyfrowych aktywów dominują wzrosty, a ich liderami są TRON, Stellar i EOS rosnące od 4,4% do ponad 9%.


Bitcoin wybija poziom 7 tysięcy dolarów. Co dalej?

Jeżeli notowaniom Bitcoina uda się utrzymać nad strefą siedmiu tysięcy dolarów, to dla kupujących może to być okazja do szukania dalszych poziomów zakupowych. Jak na razie jednak ruchy od czwartku odbywają się przy ograniczonym wolumenie, a na rynku wyraźnie widać brak wiary w silniejsze pokonanie obecnej strefy.

Jednocześnie jak sugerował Maksymilian Bączkowski z Comparic24.tv, kurs BTC w dłuższym okresie może obecnie utrzymywać się w przedziale konsolidacji, której górne ograniczenie wyznacza właśnie poziom 7 tysięcy dolarów (dolne wypada natomiast na 4800-5000 tys. dolarów). Jeżeli strefa nie zostanie więc trwale naruszona, to nie można wykluczyć ponownego spadku o 20% do minimów z 12 marca.

– Po realizacji wzrostów, kurs Bitcoina powinien korygować, a następnie ponownie zmierzać w kierunku górnego ograniczenia obecnej konsolidacji na wysokości 7 tysięcy dolarów. Na razie nic więcej nie wymyślimy w ramach ruchu bocznego i powinniśmy handlować tak, na co pozwala rynek. Jednocześnie widać, że wolumen na rynku ewidentnie się skurczył, a Bitcoin nie jest gotowy do silniejszych ruchów – komentował Bączkowski.

Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień od wybicia poziomu 7 tysięcy dolarów. Czy ruch okaże się jednak stabilny? Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień od wybicia poziomu 7 tysięcy dolarów. Czy ruch okaże się jednak stabilny? Źródło: Tradingview.com

TRON i Stellar liderami wzrostów w gronie 20 największych altcoinów

Patrząc na rynek pozostałych kryptowalut, w grupie TOP20 cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji rosną wszystkie z notowanych tokenów. Najlepiej radzi sobie moneta TRX będąca środkiem płatniczym sieci TRON, zwiększając swoją wartość o ponad 9%. W ujęciu ostatniej doby o niemal 88% rosną również tokeny XLM sieci Stellar, a EOS zwiększa wartość o 4,4%.

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Pozytywne zmiany widać również w ramach całego ekosystemu kryptowalutowego, gdzie łączna kapitalizacja monet znajdujących się w obrocie wzrasta o 3% i ponownie wynosi niemal 200 miliardów dolarów. W tym samym momencie dominacja BTC utrzymuje się na wysokości 64,4%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here