Naga MarketsBitcoin rośnie o 10% w jeden dzień! Kurs BTC w górę najsilniej od 2 m-cyChociaż w trakcie środowej sesji Bitcoin w godzinach popołudniowych testował półroczne dołki w okolicach 6400 dolarów, to po chwilowym zejściu rozpoczął rajd na północ, którego zwieńczeniem było niemal pięcioprocentowe umocnienie po godzinie 23:00 czasu polskiego i testu poziomów zlokalizowanych tysiąc dolarów wyżej od dziennych minimów. W skali całego dnia kurs BTC zyskiwał ponad 10%, powraca do ważnego oporu, wybijając jednocześnie linię trendu spadkowego. Czwartkowa sesja rozpoczyna się natomiast od dwuprocentowej korekty dynamicznych wzrostów.


Bitcoin wyraźnie odrzuca poziomy z maja i listopada, powraca nad 7000 dolarów

Kurs BTC w trakcie środowej sesji pogłębiał minima listopadowe i schodził do najniższych poziomów od maja bieżącego roku, co spotkało się z dynamiczną reakcją podaży. Po godzinie 13:00 czasu polskiego rozpoczęło się agresywniejsze skupowanie Bitcoina, które trwało praktycznie przez całą sesję, w efekcie czego przy najwyższych wolumenach od miesiąca, najstarsza z kryptowalut zyskiwała 10% wybijając okrągłą barierę 7 tysięcy dolarów i powracając pod strefę oporu wyznaczaną przez minima z października (okolice 7400 dolarów). Kurs BTC naruszał również linię trendu spadkowego prowadzoną od czerwcowych maksimów, powraca jednak poniżej niej w związku z czwartkową korektą.

Bitcoin ma za sobą najsilniejsze jednodniowe odbicie od dwóch miesięcy
Bitcoin ma za sobą najsilniejsze jednodniowe odbicie od dwóch miesięcy

Chociaż ciężko doszukiwać się dokładnych powodów nagłej aprecjacji Bitcoina, to za podstawowe można uznać reakcję popytu na wysokości ważnej strefy wsparcia, co mogłaby potwierdzać kumulacja długich pozycji na giełdzie Bitfinex. Te były stopniowo budowane jeszcze od końcówki listopada i w tym tygodniu osiągnęły rekordowe poziomy rzędu 47 tysięcy pozycji długich (w stosunku do 25 tysięcy z końcówki ubiegłego miesiąca).

EOS, Huobi Token i Litecoin również silnie odbijają

Chociaż Bitcoin znajduje się w czołówce najsilniej rosnących kryptowalut w przeciągu ostatnich 24 godzin, to wyprzedzają go EOS oraz Huobi Token, które rosną o 10% do kolejno 2,4 oraz 2,7 dolarów. Na uwagę zasługuje również Litecoin odbijający o niespełna 7%, utrzymujący się jednak pod ważnym oporem 40 dolarów.

Zmiana wartości w grupie 20 największych altcoinów
Zmiana wartości w grupie 20 największych altcoinów

Zmiany rynkowe pozytywnie wpłynęły również na łączną kapitalizację wszystkich tokenów znajdujących się w obiegu, w efekcie czego wartość rynkowa rośnie o 6%, powraca nad 190 miliardów dolarów i odbija od ponad półrocznych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrice Action: Przegląd okazji handlowych na 2020 rok – webinar Comparic.pl już dzisiaj!
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 19 grudnia 2019 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here