Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCPo chwilowym osunięciu poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów w godzinach przedpołudniowych, Bitcoin rozpoczął wyraźny marsz na północ dochodząc do okolic poziomu 7600 dolarów i zyskując ponad 6%, najwięcej od miesiąca. Jak można się spodziewać, aprecjacja BTC przelała się również na rynek altcoinów, gdzie najsilniej zyskują Monero, Cardano, Ethereum oraz Binance Coin. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego powraca natomiast nad poziom 200 miliardów dolarów.


Bitcoin powraca nad październikowe minima i ponownie testuje linię trendu

Dzięki wzrostom o 6% w trakcie środowej sesji, Bitcoin testował poziomy powyżej 7600 dolarów i powraca nad dołki z drugiej połowy października, które stanowiły ważną strefę oporu. Silniejszą aprecjację blokuje linia trendu spadkowego rysowane od czerwcowych maksimów, ruch w połowie tygodnia z pewnością sygnalizuje jednak optymizm i wzmożoną chęć zakupów ze strony byków.

„Chociaż Black Friday zagości na rynkach dopiero w najbliższy weekend, to można powiedzieć, że na rynku kryptowalut miał miejsce już kilka sesji temu. Bitcoin ponownie w okolicach spadków do 7 tysięcy dolarów wygenerował wysokie wolumeny (czwarte największe od wakacyjnych szczytów), co pokazuje, że w strefie tej inwestorzy cały czas szukają okazji, stwarzając okazję do dynamiczniejszego odbicia” – przewidywał już we wtorek Tomasz Rozmus na antenie Comparic24.tv.

Prognozy realizują się w punkt, a wartości obrotu kolejną sesję z rzędu utrzymują się na wysokich poziomach (w porównaniu do tych obserwowanych od początku listopada). Jeżeli kurs BTC zakończy sesje powyżej październikowych minimów wtedy nic nie będzie jeszcze przesądzone, zdejmie jednak ze swoich barków przynajmniej część presji spadkowej.

Bitcoin notuje w środę dynamiczne wzrosty umacniając się o 6%. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin notuje w środę dynamiczne wzrosty umacniając się o 6%. Źródło: Tradingview.com

Rynek altcoinów również w górę. Monero zyskuje ponad 10%, Ethereum i Binance Coin powyżej 5%.

Po godzinie 19:40 na rynku altcoinów najlepiej radziły sobie Monero zyskujące ponad 10% i osiągające cenę 56,77 dolarów, Cardano rosnące o 8% do 0,0396 dolara, Ethereum rosnące o 5,5% do 154,31 dolarów oraz Binance Coin zyskujące ponad 5% do 16,23 dolarów.

Wzrosty Monero są trzecimi z rzędu, po teście najniższych poziomów od lutego i jednocześnie najsilniejszymi od połowy wakacji. Dzięki dynamicznym wzrostom łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego zwiększa się o 5% i powraca w okolice 207 miliardów dolarów.

Nie zmienia to faktu, że w skali całego tygodnia (ostatnich siedmiu dni) stopy zwrotu dwudziestu największych kryptowalut nadal są ujemne. Najsilniej tracą Dash oraz EOS (kolejno 20 i 13%), Bitcoin SV oraz Monero znalazły się natomiast na granicy 0%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here