Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCW trakcie poniedziałkowej sesji kurs BTC zyskiwał około 3%, co jest najsilniejszym jednosesyjnym umocnieniem od 26 maja, czyli od ponad dwóch tygodni. Bitcoin odbijał od strefy wsparcia intensywnie testowanej w ostatnich dniach, ponownie zatrzymywał się jednak na wysokości okrągłego poziomu 8 tysięcy dolarów. Psychologiczna strefa blokuje wyraźniejszą aprecjację i przyczynia się do konsolidacji w relatywnie wąskim zakresie zmienności.


Bitcoin zyskuje, a razem z nim rynek altcoinów

Chociaż ruch BTC w zakresie konsolidacji nie musi mieć wcale przełożenia na zwiększenie szans wybicia 8 tysięcy dolarów, to rynek altcoinów również reagował pozytywnie. W przeciągu ostatnich 24 godzin wszystkie z głównych kryptowalut zyskują, a najlepiej radzi sobie Litecoin dodający do swojej wartości ponad 10% i testujący poziomy w okolicach 129 dolarów. W efekcie notowania znalazły się na najwyższych poziomach od maja ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wracając natomiast do samego Bitcoina, to rynek czeka obecnie na wybicie ruchu bocznego. Pokonanie pułapu 8 tys. dolarów otworzy drogę do ponownego testu tegorocznych szczytów, a wyjście dołem i wybicie lokalnego wsparcia pozwoli przetestować psychologiczny poziom znajdujący się o tysiąc dolarów niżej. Po drodze kurs BTC może testować również 50-okresową średnią ruchomą, poniżej której nie spadał od lutego bieżącego roku.

kurs btc 11 czerwca
Bitcoin w konsolidacji. Kurs BTC D1

Więcej na temat obecnych ruchów Bitcoina oraz o sytuacji na rynku kryptowalut w porannym programie Crypto Flash:

  • Kryptowaluty – szczyt G20 chce wprowadzić pełna inwigilacje | CryptoFlash [11.06]
  • Jak sprawić by Twoja dziewczyna zainteresowała się kryptowalutami
  • Coinbase i Binance zdominowały rynek giełd krypto
  • Tajski bank oszukał swoich klientów i chowa głowę w piasek

Bitcoin podatny na silną przecenę?

Zdaniem ekspertów kryptowalutowych Bitcoin może w tym roku przełamać barierę 20 tysięcy dolarów, nadal jest jednak wysoce podatny na silne przeceny, wynikające z historycznej niestabilności.

– Silne wzrosty uczyniły Bitcoina jedną z najlepszych klas aktywów w tym roku. To może być początek kolejnego gwałtownego wzrostu – powiedział Simon Peters, analityk globalnej platformy inwestycyjnej eToro.

Bitcoina, w odróżnieniu od tradycyjnych aktywów, wspomagać ma sytuacja geopolityczna oraz finansowa na świecie, które stają się coraz bardziej napięte. Eskalacja wojny handlowej Chin i USA oraz osłabienie chińskiego juana spowodowały, że inwestorzy poszukują alternatywnych metod przechowywania wartości oraz zabezpieczenia, gdzie Bitcoin okazała się dla wielu ciekawą odskocznią od tradycyjnego rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here