Naga MarketsWieloryby, czyli duzi inwestorzy na rynku kryptowalut, posiadają prawie 8 milionów BTC. Do tego ich liczba osiągnęła najwyższy poziom w historii istnienia tego rynku.

  • Liczba dużych inwestorów na rynku BTC rośnie.
  • Dziś posiadają oni już 8 mln BTC.

Wieloryby skupują BTC

Liczba wielorybów na rynku bitcoina (BTC) osiągnęła nowy rekordowy poziom w zeszłym tygodniu. 20 października było 2178 adresów, które zawierały co najmniej 1000 BTC. Do 25 października liczba ta wzrosła do 2231.

Źródło: BitcoinCharts

Na podstawie tych danych możemy przypuszczać, że wieloryby kontrolują co najmniej 2,23 miliona bitcoinów, czyli liczbę odpowiadającą 12 proc. obecnej podaży.

Z kolei według danych z BitcoinCharts, wieloryby faktycznie kontrolują znacznie więcej, bo aż dokładnie 7 902 469 BTC, czyli 42 proc. całkowitej podaży. Warto jednak dodać, że chociaż znamy liczbę adresów wielorybów, nie wiemy, ile osób lub podmiotów je kontroluje. Wiele adresów może być kontrolowanych przez tylko jedną jednostkę.

Bitcoin w ręku Satoshi’ego

Do tego dochodzą badania “historyków” bitcoina. Niektórzy analitycy sieci BTC twierdzą, że około 1,1 miliona BTC jest kontrolowanych przez twórcę i pierwszego górnika w blockchainie kryptowaluty, Satoshi’ego Nakamoto. Zdecydowana większość coinów uważanych za należące do niego nigdy nie została przeniesionych w ramach łańcucha.

Obserwujemy również wzrost liczby „hodlerów”. Odsetek podaży bitcoinów, które nie zostały przeniesione w ramach sieci, jest od jakiegoś czasu na poziomie 62 proc. Tyle BTC nie ruszono od co najmniej 1 roku. Z kolei prawie jedna trzecia nie zmieniła adresów od 3 lat lub dłużej.

Chociaż bitcoin odnotował teraz najwyższe tygodniowe zamknięcie od 2018 r. w ciągu ostatniego tygodnia, większość wielorybów i hodlerów nie wydaje się spieszyć z rozstaniem się ze swoimi aktywami.

Dziś za 1 BTC płaci się 13 136 USD, czyli ok. 12 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei za 1 ETH będziemy musieli zapłacić na giełdzie 394 USD, czyli 4 proc. więcej niż tydzień temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here