Naga MarketsBitcoin: rośnie liczba HODLerów. To znak, że czeka nas hossa?Dane dotyczące łańcucha bloków BTC pokazują wzrost liczby inwestorów, którzy HODLują kryptowalutę i spodziewają się, że ta wzrośnie na wykresie w I kwartale 2021 r.

  • Bitcoin umocni się na wykresie w I kw. 2021 r.?
  • To sugerują dane blockchaina kryptowaluty, które wskazują na skok liczby HODLerów.

Bitcoin hitem inwestycyjnym 2021 r.?

Według analityka Willy’ego Woo, wskaźnik dot. BTC zwany „refleksyjnością” rośnie w ostatnich miesiącach. Wyjaśnił on, że wskaźnik ten mierzy skłonność inwestorów bitcoina do HODLowania, gdy cena kryptowaluty rośnie.

Istnieje kilka powodów, dla których inwestorzy detaliczni mogą trzymać swoje BTC nawet mocniej, niż miało to miejsce wcześniej.

Gdyby bitcoin zyskał na wartości w 2021 r., większość inwestorów postrzegałaby to jako bańkę po tegorocznym halvingu (podziale nagrody dla górników kopiących cyfrową walutę). Historycznie rzecz biorąc, BTC umacniało się w okresie od 12 do 15 miesięcy po każdym halvingu, odnotowując za każdym razem nowe ATH. Opierając się na tej tendencji, inwestorzy detaliczni mogą trzymać się strategii HODLowania, bowiem zakładają, że w 2021 r. czeka nas bańka na kryptowalutach. Taka jak w 2021 r.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin w okresie apokalipsy

Bitcoin wykazał również zaskakujący poziom odporności podczas ostatnich problemów gospodarczych związanych z kryzysem i pandemią. Po krachu w marcu, pomimo wielu innych negatywnych wydarzeń, dziś jest na poziomie cenowym powyżej 10 000 USD.

Ostatnio cena bitcoina spadła po tym, jak amerykańska komisja handlu towarami i kontraktami terminowymi (CFTC) oskarżyła BitMEX o naruszenie przepisów. Pomimo tego dziś ponownie jest na poziomie ok. 11 400 USD.

Według Woo jest to prawdopodobnie spowodowane zbiegiem się dwóch kluczowych czynników.

Ta [refleksyjność] jest tendencją HODLerów do trzymania swoich monet mocniej w miarę wzrostu cen. Spodziewałem się, że refleksyjność wzrośnie podczas fazy manii na rynkach, ale wyglądała ona na dość stałą od dwóch ostatnich cykli… Ten cykl jest interesujący; w porównaniu z ostatnimi cyklami refleksywność rośnie, a nie jest statyczna. Chociaż teraz potrzebujemy więcej zainwestowanego kapitału, aby uzyskać podobny procentowy wzrost ceny, efekt trzymania monet przez HODL-erów mocniej zwiększa wzrost – tłumaczył.

Dyrektorzy branżowi i wybitni inwestorzy w branży kryptowalut przewidują też, że nadchodzące wybory prezydenckie w listopadzie przyniosą bitcoinowi korzyści.

Su Zhu, dyrektor generalny Three Arrows Capital, powiedział, że jeśli te wygra Biden będzie to dobra wieść dla kryptowalut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here