Naga MarketsNowe dane sugerują, że na rynku BTC przybywa hodlerów, zaś krótkoterminowi spekulanci z niego znikają. Jeden z komentatorów twierdzi, że hossa dopiero się zaczyna.

  • Coraz więcej osób kupuje BTC z myślą o hodlowaniu.
  • Spada zaś liczba spekulantów.

Bitcoin: idzie hossa!

Część raportu Grayscale opublikowanego w tym miesiącu wskazuje na ciekawe zjawisko. Analitycy firmy poszukiwali w blockchainie BTC coinów, które nie zmieniły adresu, na jakim są zapisane, w ciągu od jednego do trzech lat. Oznaczali je jako coiny „hodlerów”. Z kolei coiny „spekulacyjne” to te, które zmieniły adres w ciągu ostatnich 90 dni.

Tak powstałe porównanie pokazuje, że od sierpnia spada liczna spekulantów, podczas gdy liczba monet hodlerów rośnie.

Ten wykres wygląda potencjalnie obiecująco dla bitcoina, ponieważ liczba hodlerów rośnie w porównaniu z niewielką liczbą spekulantów – skomentował całość autor raportu Phil Bonello.

Wielu analityków już nieraz zauważało, że obecny stan rynku bitcoina przypomina ten z 2016 r.

– Szczyt hodlerów bitcoinów i dno dot. “spekulantów” [to] kolejny świetny wskaźnik [mówiący], że hossa dopiero się zaczyna – twierdzi Charles Edwards, założyciel Capriole.

Obecna cena BTC

Dziś na 1 BTC płaci się ok. 11 000 USD, co przekłada się na skok ceny o nieco 1 proc. w skali doby.

Z kolei 1 ETH kosztuje 386 USD, czyli ponad 2 proc. więcej niż 24 h wcześniej.

Gdy cena bitcoina (BTC) wzrosła powyżej 11 000 USD 16 września, rynek altcoinów mocno ucierpiał. Niektórzy analitycy uważają, że środki z altcoinów i zdecentralizowanych finansów (DeFi) mogły zostać teraz przerzucone na BTC.

Indeks dominacji bitcoina ma tendencję do odreagowywania, gdy rynek altcoinów się przegrzeje. Dzieje się tak teraz.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni dominacja bitcoina odnotowała podwójne dno, odbijając się z 59 proc. do 61 proc. Jeśli wskaźnik dominacji BTC nadal będzie się poprawiał, może to spowodować, że altcoiny będą słabsze od BTC w najbliższej perspektywie. Więcej na ten temat przeczycie tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here