Naga MarketsBitcoin rośnie dzięki inwestorom instytucjonalnym - twierdzą analitycyAnalitycy rynkowi przypisują nagły wzrost wartości bitcoina powyżej 19 000 USD dużemu popytowi ze strony instytucji finansowych i wiodących firm z USA.

  • Bitcoin rósł przez ostatnie tygodnie dzięki inwestorom instytucjonalnym – twierdzą analitycy.
  • Czy oznacza to, że kolejną, potencjalną bańkę na BTC  napompują duzi gracze z Wall Street?

Bitcoin rośnie dzięki dużym inwestorom

Analitycy wskazują, że popyt ze strony instytucji finansowych i spółek notowanych na giełdzie jest teraz główną siłą stojącą za nagłym skokiem kursu BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Głównym powodem stałego wzrostu na bitconie było zwiększone zainteresowanie i agresywne działania zakupowe ze strony instytucji – powiedział Daily Hodl Nick Cote z platformy handlowej Hxro Labs.

Rosnący popyt instytucjonalny można zaobserwować np. analizując dane Greyscale’s Bitcoin Trust. Fundusze tego podmiotu przekraczają już wartość 500 000 BTC.

Cote powiedział również, że czołowe amerykańskie firmy, takie jak Square i Microstrategy, „umieszczają BTC w swoich księgach jako zabezpieczenie przed inflacją i słabym zarządzaniem polityką pieniężną przez banki centralne”. Opisał to zachowanie jako napędzanie „pętli pozytywnego sprzężenia zwrotnego” na rynkach.

Altcoiny

Z kolei szef działu handlowego NEM, Nicholas Pelecanos, stwierdził, że fundamenty bitcoina są teraz silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zauważa też wzrostu na rynkach altcoinów, stwierdzając, że „BTC powraca do swoich najwyższych poziomów [na wykresie], ale warto zwrócić uwagę na wycenę altcoinów, które są średnio wciąż o 50 proc. poniżej ich rekordowych poziomów”.

Pomimo tego ostrzegł też, że wielu alternatywnym do BTC kryptowalutom nie udało się zwiększyć swojego stopnia adopcji.

– Niektóre altcoiny reprezentują projekty, które już nie funkcjonują, ale inne projekty odnotowały ogromny rozwój zarówno w zakresie adopcji, jak i technologii – dodał.

Analitycy zwrócili również uwagę na bardzo bycze sygnały płynące z rynków wydobywczych, o czym pisaliśmy tutaj.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here