Naga MarketsChcąc zainwestować nadwyżki finansowe musimy wybrać aktywa, w których zamierzamy ulokować nasze środki. Mogą to być akcje, obligacje, nieruchomości, dzieła sztuki, waluty obce, kryptowaluty, surowce, towary, metale szlachetne, itd. Wybór jest ogromny, przez co ciężko jest wybrać te najlepsze. Osoby zainteresowane inwestowanie długoterminowym powinny jednak poważnie przeanalizować rynek kryptowalut.

  • Inwestowanie w BTC 70 razy lepsze niż inwestowanie na rynku akcji
  • Cena BTC wzrosłą w ciągu 5 lat o 3 456,98 proc.

Bitcoin lepszy niż akcje

Justinas Baltrusaitis z brytyjskiego serwisu Buy Shares wskazuje, że Bitcoin okazał się na przestrzeni ostatnich pięciu lat jedną z najlepszych inwestycji bijąc na głowę najpopularniejsze indeksy giełdowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane zebrane przez Buyshares.pl pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat od 26 czerwca 2015 roku do 26 czerwca 2020 roku, stopa zwrotu z inwestycji w Bitcoina była aż 70,16 razy wyższa w porównaniu do średniej z pięciu głównych indeksów. Do najważniejszych indeksów, które zostały przeanalizowane, należą NASDAQ, S&P 500, Dow Jones, NIKKEI i FTSE 100.

W okresie objętym badaniem wskaźnik ROI Bitcoina wyniósł 3 456,98 proc., gdzie w czerwcu 2015 roku cena Bitcoina wynosiła 257,06 dolarów, a 26 czerwca tego roku wzrosła do 9 143,58 dolarów. Równocześnie, średnie ROI dla wymienionych wyżej indeksów wyniósł 49,27%, z czego najlepszy (Nasdaq) wzrósł o 96,77 proc. a najgorszy (FTSE 100) spadł o 6,96 proc.

Na przestrzeni lat Bitcoin cieszył się rosnącą popularnością. Potwierdza on jednak zależność, że inwestycje obarczone wyższym ryzykiem umożliwiają osiągnięcie wyższej stopy zwrotu. W horyzoncie 8 lat cena BTC wzrosła bowiem aż o 138 206,83 proc.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że sporo osób rynkiem tym zainteresowało się dopiero w 2017 roku, kiedy to cena BTC wzrosła z niespełna 1 tys. USD do niemal 20 tys USD. Ci, którzy kupili cyfrowe monety pod koniec 2017 r. nie mają obecnie powodów do zadowolenia. Cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się od tego czasu o ponad 53 proc.

W ostatnim czasie pojawiło się jednak sporo projekcji wskazujących, że obecny kryzys spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa może przyczynić się do kolejnej fali wzrostów. Wciąż są to jednak tylko projekcje, które – jak już historia nie raz pokazała – często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcjonariusze Feerum zdecydowali o wypłacie 0,5 zł dywidendy na akcję za 2019
Następny artykułAkcjonariusze Monnari Trade zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here