Naga MarketsMoneta Bitcoin trzymana w dłoni przez mężczyznęNiemal dziesięć procent wzrostu w czwartek sygnalizuje, że kurs Bitcoina (BTC) szuka wyraźniejszej okazji do umocnienia, zmierzając w kierunku istotnego poziomu oporu oraz pokonując psychologiczną barierę 4 tysięcy dolarów. W efekcie cena rośnie już piąty dzień z rzędu, dając inwestorom świetny przedświąteczny prezent.


Inwestorzy wychodzą z shortów = Bitcoin rośnie?

O aprecjacji Bitcoina informowaliśmy już wczoraj. Przed zamknięciem sesji część zysków została jednak zniesiona i środa dla BTC zamykała się poniżej poziomu 4 tysięcy dolarów. W czwartek psychologiczny opór został jednak ponownie i bardzo silnie wybity, a notowania zyskują 10% (i niemal 30% od początku tygodnia). BTC/USD zmierza obecnie w kierunku 4,4 tysięcy dolarów gdzie przebiegają maksima grudniowe – wybicie tego poziomu otworzy drogę do dalszych umocnień:

kurs bitcoin 20 grudnia
BTC/USD D1

Zdaniem analityków pozytywne reakcje BTC wywołuje zamykanie krótkich pozycji opcyjnych przez inwestorów instytucjonalnych, którzy wychodzą z ryzykownych transakcji przed charakteryzującym się brakiem płynności sezonem świątecznym. Dynamiczna aprecjacja następuje w momencie kiedy Bitcoin obchodzi rocznicę rozrysowania ATH, czyli historycznych maksimów.

Kurs Bitcoin wspomaga również inne kryptowaluty, w tym Bitcoin Cash, który zmierza w kierunku grudniowych maksimów i w przeciągu ostatniej doby umacnia się o kilkadziesiąt procent.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rynek kryptowalut rośnie o 30 miliardów dolarów

W przeciągu pięciu dni rynek kryptowalutowy odbija od wielomiesięcznych dołków łącznej kapitalizacji i dodaje do swojej ogólnej wartości 30 miliardów dolarów. 20 grudnia wartość tokenów znajdujących się w obiegu przekracza 130 miliardów dolarów i jest najwyższa od końca listopada:

kapitalizacja rynku krypto
Źródło: Coinmarketcap.com

W tym samym czasie dominacja Bitcoina utrzymuje się od dwóch miesięcy na praktycznie niezmiennych poziomach – wynosząc w tym czasie od 50 do 55 procent całkowitej wartości rynku. Zgodnie z prognozami Comparic.pl dla rynku kryptowalut, w 2019 dominacja BTC powinna nadal się utrzymywać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here