Naga MarketsBitcoin rośnie 3. dzień z rzędu. BTC/USD testuje 48,5 tys. dol.Notowania bitcoina (BTC) po ponad tygodniowej konsolidacji obserwowanej od dynamicznych spadków z 7 września, powracają w tym tygodniu do wzrostów i w czwartek rosną trzeci dzień z rzędu, testując poziom 48,5 tys. dol.  Na przestrzeni ostatnich 72 godzin kurs BTC/USD wzrasta o 8% i ciągnie za sobą szerszy rynek altcoinów.

  • W przeciągu ostatniej doby ether (ETH) zyskuje 7,4% i testuje poziom 3600 dol. O 4,4% umacnia się cardano (ADA) podchodząc do 2,5 dol., a binance coin (BNB) kosztuje 431,7 dol. rosnąc o 3,45%
  • Wzrosty nie omijają również tokenów xrp (XRP), dogecoin (DOGE), litecoin (LTC) oraz bitcoin cash (BCH), a aprecjacja w przeciągu 24 godzin w ich przypadku waha się w okolicach 2-3%
  • Łączna kapitalizacja rynkowa całego systemu cyfrowych aktywów również rośnie, zwiększając się o 3,5%, do poziomu 2,29 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin odbija od dolnego ograniczenia konsolidacji. BTC/USD wraca nad ważne wsparcia

Notowania bitcoina od pierwszej połowy sierpnia poruszają się w liczącym sobie około 6 tys. dol. szerokości kanale zmienności, którego dolne ograniczenie wyznaczają dołki z marca bieżącego roku, a górne lokalne maksima sierpniowe.Chociaż BTC/USD próbował chwilowo naruszać ten zakres na początku września, to bardzo silna korekta z 7 września spowodowała, że najstarsza kryptowalutą wróciła do okolic 44 tys. dol., gdzie konsolidowała w ostatnich dniach.

Wszystko zmieniło się jednak we wtorek, kiedy BTC powracał nad 50% zniesienia trendu spadkowego rysowanego od maja do lipca oraz nad 50-dniową EMA. Od tego czasu kontynuuje wzrosty i zbliża się powoli do górnego ograniczenia konsolidacji, testując w czwartek poziom 48,5 tys. dol.

Notowania bitcoina. Wykres techniczny BTC/USD, interwał dzienny

– Wskaźniki on-chain nadal pokazują akumulację wielorybów. Czterogodzinna bycza dywergencja na wskaźniku siły względnej (RSI) została potwierdzona, wskazując na krótkoterminową kontynuację wzrostów – powiedział Marcus Sotiriou, trader w GlobalBlock.

Inwestorzy oczekują również na kwartalne wygasanie opcji na bitcoina 24 września, co może być źródłem dodatkowej zmienności. Obecne dane sugerują, jednak, że posiadacze opcji kupna mogą mieć przewagę nad posiadaczami opcji sprzedaży.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether w górę o 12%, altcoiny podążają za bitcoinem

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta ether (ETH) testuje we wtorek poziom 3677 dol., najwyższy od dynamicznych spadków z 7 września i od wtorku zyskuje już 12%, również powracając nad ważną strefę wsparć.

ETH/USD znajduje się obecnie nad 61,8% zniesienia trendu spadkowego z okresu wakacji i wraca do przedziału zmienności tuż pod lokalnymi maksimami w okolicach 4 tys. dol.

invest
Notowania etheru. Wykres techniczny ETH/USD, interwał dzienny

Za BTC oraz ETH podążają również pozostałe główne altcoiny, co potwierdzają dane portalu coinpaprika.com. Jak wspomniano na samym początku artykułu wzrosty w ujęciu dobowym oscylują w ich przypadku w przedziale od 2 do 5 procent, a najsilniej zyskuje litecoin (LTC) testujący poziom 190 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda ten square games | kurs bitcoina | wykres bitcoina | kurs hrywny kantor | funty | dino gpw | notowania ropy wti |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here