Naga MarketsBitcoin rósł najsilniej od 3 lat dzięki Tesli. Kurs BTC wynosi prawie 48 tys. dol.
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

W trakcie poniedziałkowej sesji bitcoin zyskiwał 19,5%, co jest najsilniejszym jednodniowym umocnieniem od około 36 miesięcy w reakcji na kryptowalutowe zakupy spółki Elona Muska. Nominalnie wartość BTC zwiększała się jednego dnia o ponad 7,5 tys. dol., a we wtorek wzrosty są kontynuowane (+3%) i najstarsza z kryptowalut ustanawia nowe historyczne maksima na wysokości poziomu 47,91 tys. dol. Dynamiczne wzrosty są odpowiedzią na plany kryptowalutowe spółki Tesla, pojawienie się kontraktów terminowych Ethereum oraz spadki dolara trzeci dzień z rzędu.

  • W poniedziałek Tesla poinformowała, że nabyła bitcoina o wartości 1,5 mld dol. i planuje w przyszłości wprowadzenie płatności kryptowalutowych
  • Na rynku debiutowały również kontrakty terminowe ETH (giełda CME), które ponownie zwiększą popularność kryptowalut wśród dużych instytucji
  • Rajd wzrostowy cyfrowych aktywów wspomaga również taniejący dolar, który traci trzecią sesję z rzędu i odsuwa się od kilkumiesięcznych szczytów

Bitcoin w lutym zyskuje już ponad 40%. Kurs BTC ponownie z rekordem

Poniedziałkowa informacja dotycząca zakupu bitcoinów przez spółkę Tesla zdaniem ekspertów może realnie przyczynić się do zwiększenia adopcji instytucjonalnej kryptowalut wśród spółek notowanych na Wall Street.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż Elon Musk jest znanym kryptowalutowym entuzjastą, to decyzja należącej do niego firmy może ostatecznie przełożyć się na zmianę podejścia wielu innych podmiotów do zarządzania swoim kapitałem uważają analitycy Fundstrat Global Advisors.

Inwestorzy kryptowalutowi reagowali na najnowsze doniesienia niezwykle optymistycznie, a bitcoin w poniedziałek rósł o niemal 20%, zamykając jedną z najlepszych sesji od 3 lat. We wtorek aprecjacja jest kontynuowana, a po początkowych wzrostach na giełdach azjatyckich, byki zawitały również do Europy. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp wtorkowe maksima przed godziną 08:00 plasowały się tuż pod poziomem 48 tys. dol.

Bitcoin dodaje do swojej wartości 7,5 tys. dol. jednego dnia. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether również pogłębia historyczne maksima, dodatkowo pomogły ETF futures

W reakcji na dynamiczne umocnienie bitcoina w poniedziałek o 8,5% rósł również ether, który ustanawiał nowe ATH na wysokości poziomu 1779 dol. Dodatkowym wsparciem wzrostów był oficjalny start 8 lutego kontraktów terminowych na ETH oferowanych przez giełdę CME.

Pierwszego dnia kontrakty rosły o prawie 5%, we wtorek dodając do swojej wartości kolejne 1,4% i ustanawiając dzienne maksimum na wysokości 1800 dol., oferując premię w stosunku do rynku spot.

Za sprawą ruchów na BTC i ETH mocno rośnie cały rynek cyfrowych aktywów, a jego łączna kapitalizacja zwiększa się o 17% i wynosi obecnie niemal 1,4 bln dol. W przeciągu ostatniej doby dwucyfrowe wzrosty oprócz samego bitcoina notował również Binance Coin (BNB), Bitcoin SV (BSV), Litecoin (LTC, czy też Dogecoin (DOGE) i Bitcoin Cash (BCH).

Dodatkowym wsparciem aprecjacji na rynku cyfrowych aktywów był fakt, że dolar amerykański, w którym wyceniane są tokeny, spada trzeci dzień z rzędu i odsuwa się od krótkoterminowych szczytów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | dow jones online | notowania bitcoina | us500 | notowania akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here