Naga MarketsBitcoin rósł najsilniej od 20 dni. Ethereum i Litecoin idą w jego śladyW trakcie wtorkowej sesji Bitcoin notował dynamiczne odwrócenie weekendowych spadków, rosnąć ostatecznie o ponad 5% i zamykając najlepszą sesję od dwudziestu dni. Wpłynęło to pozytywnie na wycenę całego rynku kryptowalutowego, gdzie Tezos zyskiwał 13%, a dynamiczniejsze wzrosty nie ominęły również Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC), które w ujęciu ostatnich 24 godzin zwiększają swoją wartość o około 4%.


Cena BTC rosła najsilniej od końca stycznia. Bitcoin nadal pod ważnym oporem

Chociaż wtorkowa sesja przyniosła najsilniejszą jednodniową aprecjację od 28 lutego, to cena BTC nadal porusza się pod ważną strefą oporu, którą wyznaczają maksima październikowe na 10359 dolarów (nieudolnie testowane w zeszłym tygodniu). Silny wczorajszy ruch pozwolił jednak najstarszej z kryptowalut powrócić nad psychologiczną barierę 10 tysięcy dolarów zmniejszając obawy inwestorów co do dynamiczniejszej korekty w okolice strefy 9 tysięcy.

Bitcoin walczy obecnie z ważnym oporem wzmacnianym przez 50% zniesienia zeszłorocznego trendu spadkowego. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin walczy obecnie z ważnym oporem wzmacnianym przez 50% zniesienia zeszłorocznego trendu spadkowego. Źródło: Tradingview.com

Gdyby kurs BTC wybił obecne ograniczenia, wtedy otwiera sobie drogę do kolejnej strefy podażowej rysowanej tuż pod poziomem 11 tysięcy dolarów (maksima z września oraz 61,8% zniesienia trendu spadkowego).

Ethereum walczy z najwyższymi poziomami od lipca, Litecoin z wrześniowym oporem

Dobra kondycja Bitcoina przekłada się na pozytywne nastroje w szerokim ekosystemie kryptowalutowym oraz w czołówce 20 największych cyfrowych aktywów. W efekcie Ethereum (ETH) nadal utrzymuje się w okolicach strefy 290 dolarów, gdzie wypadają lutowe maksima i najwyższe poziomy od połowy zeszłorocznych wakacji. Wtorkowa sesja kończyła się ostatecznie z zyskiem 5,06%.

Ethereum (góra) i Litecoin (dół) zyskiwały wyraźnie we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Widoczny na dolnym wykresie Litecoin zyskiwał z kolei 5,31% i powracał w okolice strefy oporu, którą wyznaczają minima z połowy lipca oraz maksima z września 2019. Pierwsza próba ich pokonania oraz wybicia okrągłego poziomu 80 dolarów okazała się nieudana, byki jednak nadal próbują swoich sił przy cały czas wysokim wolumenie, co może zwiększyć szansę na udaną szarżę.

W środowy poniedziałek w gronie największych altcoinów tracą jedynie Bitcoin SV (-3%) oraz Ethereum Classic (-1,5%), natomiast Cardano, TRON i Dash balansują na granicy progu rentowności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX broni lokalnej sekwencji – podwójny dołek broni wsparcie wolumenowe
Następny artykułKoronawirus ustępuje? Kurs dolara i cena ropy w górę, traci japoński jen
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here