Naga MarketsBitcoina: Rocznica pierwszej transakcji BTC. Kto ją otrzymał i jaka była pierwsza prognoza?Dziś mija dwunasta rocznica pierwszej w historii Bitcoina wysłanej od jednej osoby do drugiej. Odbiorcą był informatyk Hal Finney, który otrzymał 10 bitcoinów od Satoshi’ego Nakamoto, tajemniczego twórcy sieci. Notowania BTC/USD utrzymują się dziś ponad poziomem 33.000 dolarów.

  • Pierwsza transakcja dowiodła działanie Bitcoina jako sieci pieniężnej
  • Satoshi Nakamoto wysłał Finneyowi 10 BTC w 2009 roku
  • Pierwsza prognoza BTC szacowała wartość na 10 mln dolarów

Bitcoin – historyczna transakcja

Transakcja dokonana w historycznym dniu dowiodła, że ​​Bitcoin jako sieć pieniężna zadziałał w rzeczywistości i położyła podwaliny pod jego przyszły wzrost. Nastąpiło to tydzień po tym, jak Nakamoto zaczął uruchamiać sieć Bitcoin w swoim systemie komputerowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprócz otrzymania pierwszej transakcji BTC, Finney, znany ze swojej pracy w zaawansowanych systemach kryptograficznych przed zapadnięciem na rzadką chorobę w 2014 roku, był również drugą osobą, która uruchomiła Bitcoina. Niektórzy nawet spiskują, że był to Satoshi Nakamoto.

– Wydobyłem blok 70-coś i byłem odbiorcą pierwszej transakcji bitcoinowej, kiedy Satoshi wysłał mi dziesięć monet w ramach testu – napisał Finney w poście na forum Bitcointalk w 2009 roku. Kryptowaluty te były wtedy prawie nic nie warte, ale przy dzisiejszych cenach rynkowych 10 BTC można wymienić na ponad 330.000 dolarów.

Informatyk opublikował również pierwszy tweet dotyczący Bitcoina o treści: “Running bitcoin”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pierwsza prognoza BTC

Ponadto, Finney był również jedną z pierwszych osób, które opublikowały prognozę cen Bitcoina. W wiadomości mailowej do Nakamoto z 2009 roku szacował wartość jednego BTC monety na 10 mln dolarów.

Skąd wziął tę liczbę? Wynika ona z całkowitego majątku gospodarstw domowych na świecie wielkości od 100 do 300 bilionów dolarów oraz podaży Bitcoina na poziomie 21 milionów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here