Naga MarketsRynek cyfrowej waluty bitcoin (BTC) ma za sobą momenty pełne strachu, ale też niemal ekstremalnej chciwości inwestorów. Wszystko to miało miejsce w 2019 roku. Kryptowaluta może też pochwalić się paroma rekordami, które miały miejsce w ubiegłym roku, które pokazują wartość sieci i potencjał jej do dalszego rozwoju.

Hashrate sieci osiągnął nowy szczyt

Mimo bessy na wykresie sam hashrate sieci utrzymał swoje tempo wzrostu. Aktywność górnicza osiągnęła szczyt pod koniec października i na podstawie różnych raportów wynosiła od 114 do 120 EH / s. Wysokie poziomy przyniosła konkurencja między niektórymi największymi poolami wydobywczymi. Pod koniec roku to Poolin okazał się największym poolem, zdobywając ponad 17% dziennych nagród za blok. Jednym z powodów gorączki na rynku wydobycia BTC jest halving, który ma mieć miejsce już w maju 2020 r.

Szczyt wartości transakcji

W 2019 r. w trzech blokach przeniesiono ponad 1,2 miliona monet o wartości 8,9 miliarda dolarów. Były to najprawdopodobniej  działania związane z przenoszeniem środków z zimnych portfeli. Był to przy okazji największy taki ruch w historii sieci.

Seria rekordów kontraktów futures

Wartość kontraktów futures opartych na BTC na różnych platformach w 2019 roku kilkakrotnie przekroczyła 1 miliard dolarów. Wolumeny kontraktów terminowych CME również utrzymały tempo wzrostu, osiągając maksimum w czerwcu. Kontrakty terminowe Bakkt również wzrosły w ciągu kilku miesięcy po ich wprowadzeniu na rynek.

Ogólna aktywność dot. rynku kontraktów futures pozostaje wysoka. Pod koniec roku CME zanotowało spadek wartości, ale ogólnie rzecz biorąc, rynki kontraktów terminowych osiągały swoje nowe szczyt w 2019 r. Sygnalizuje to potencjalnie jeszcze wyższą aktywność w przyszłym roku.

Zwiększone oferty na LocalBitcoins

LocalBitcoins odnotował znaczący wzrost aktywności w kilku krajach. Potrzeba handlu pozagiełdowego, poza rynkiem regulowanym, osiągnęła rekordy w krajach borykających się z kryzysem. Mowa np. o Argentynie i Chile, ale także Hongkongu i Wenezueli.

Coraz większa liczba wielorybów

W 2019 r. wzrosła też liczba portfeli, które zawierają minimum 1000 BTC. Te należą zapewne zarówno do giełd, ale też inwestorów fizycznych, którzy zaczęli inwestować w kryptowaluty odpowiednio wcześnie lub dysponowali odpowiednio wysokim kapitałem, by zakupić tak imponujące ilości BTC.

Nie jest pewne, czy wszystkie portfele należą do różnych osób. W końcu jedna osoba może posiadać kilka portfeli.

Rok 2020

Co czeka nas w 2020 r.? Prawdopodobnie sieć może zarejestrować dalsze rekordy pod różnymi względami. Bitcoin też może zacząć rosnąć na wykresie i wejść w etap przygotowań pod nową bańkę, której możemy doczekać się w 2021 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here