Naga Marketsbitcoin płonieWiele wskazuje na to, że handel instrumentami pochodnymi Bitcoina (BTC) osiągnie rekordowy poziom w tym miesiącu, gdy skoki wolumenu i otwarte pozycje są na dobrej drodze do dużego sukcesu. Dane z Grupy CME pokazują, że do 16 stycznia zainteresowanie samymi kontraktami futures wynosiło 5 328 kontraktów – lub 26 640 BTC (równowartość 237 milionów USD). W tym samym czasie kurs BTC wzrósł od początku roku o niemal 25 procent docierając w trakcie dzisiejszej sesji do poziomu 9000 USD.


Bitcoin: Rekordowa ilość otwartych pozycji na kontraktach futures

Liczba ta jest wyższa niż jakiekolwiek dotychczasowe miesięczne obroty CME od czasu debiutu w grudniu 2017 r.. Do tej pory najlepszym miesiącem był lipiec 2019 r. na czele z 5252 kontraktami.

Otwarte pozycje przekroczyły dotychczasowy rekord w połowie stycznia, osiągając około 5400 kontraktów według najnowszych danych amerykańskiego organu regulacyjnego Commodity Futures Trading Commission, CFTC, opublikowanego 7 stycznia.

Oferty kontraktów futures spotykają się z dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów, jak i komentatorów rynkowych, ponieważ nowi uczestnicy zdają się napędzać wzrost ceny BTC w 2020 roku.

Bitcoin futures 1-miesięczny całkowity wolumen

Gdy kurs BTCUSD przyspieszył w tym tygodniu i wzrósł do poziomu 9 000 USD, ogólny wolumen obrotu kontraktami futures również wykazał znaczną poprawę. Według nieoficjalnych danych pochodzących z zasobów firmy monitorującej Skew Markets, światowy wolumen BTC osiągnął 25 miliardów dolarów – najwięcej od końca października.

Myślę, że to silny sygnał wskazujący, że zbliżamy się do końca korekty i prawdopodobnie najniższy poziom mamy już za sobą – skomentował Michaël van de Poppe z Cointelegraph.

Zobacz również: Fałszywy wolumen nie ma istotnego wpływu na cenę BTC – wynika z badania DAR

W 2020 roku dojdzie do „wyraźnej” adopcji instytucjonalnej?

CME wypuścił nowy produkt w formie opcji na kontrakty terminowe na Bitcoiny na początku stycznia. Wydanie nastąpiło zaledwie kilka dni po tym, jak konkurent FTX zrobił dokładnie to samo. Firma oświadczyła, że ​​uważa opcje za „sukces”, ponieważ wolumeny przekroczyły 275 BTC przez pierwsze dwa dni.

Zaspokojenie długoterminowego popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych od dawna jest celem kryptowalutowych biznesów. W tym tygodniu gigant venture capital Grayscale ujawnił roczne inwestycje o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Wiele wskazuje na to, iż branża krypto oczekuje na adopcje instytucjonalną.

Kurs Bitcoina konsoliduje poniżej 9000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrosły dziś o poranku przebijając okrągły poziom wsparcia 9000 USD. Jednak najprawdopodobniej doszło do zamknięcia pozycji długich, co wywołało korektę, a cena oscyluje przy poziomie 8800 USD  do godziny 14:00. Dalsza aprecjacja i trwałe przebicie poziomu 9000 USD otworzy drogę do psychologicznego oporu 10000 USD. Z drugiej strony wyhamowanie presji popytu może wywołać ruch spadkowy z celem na pozom 8000 USD.

Zobacz również: Bitcoin wzrośnie o 100 proc. w 2020 r.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here