Naga MarketsKurs Bitcoina (BTC/USD) wzrośnie wraz z rekordową liczbą wielorybówW ostatnich tygodniach liczba adresów Bitcoina (BTC) zawierających ponad 1000 BTC – często nazywanych „wielorybami” – gwałtownie wzrosła do około 2088. Trend ten rozpoczął się wkrótce po tym, jak cena Bitcoina spadła w marcu tego roku do lokalnego minimum 3600 USD. W środę kurs najpopularniejszej kryptowaluty nieznacznie odbija po silnym spadku we wtorek oscylując nad poziomem 11300 USD.

  • Agresywna akumulacja dokonywana przez dużych inwestorów jest zazwyczaj oznaką nowego cyklu byków
  • Wieloryby mają tendencję do podążania za obszarami o największej płynności
  • BTC pod wpływem zdrowego długoterminowego trendu wzrostowego

Bitcoin: rekordowa liczba wielorybów i inwestorów gromadzących BTC

Bitcoin (BTC) walczy ze wsparciem od 6. sesji. Altcoiny również w miejscu 13 listopada 2019Tego typu dane są istotne, ponieważ dane historyczne sugerują, że agresywna akumulacja dokonywana przez dużych inwestorów jest zazwyczaj oznaką nowego cyklu byków.

W ciągu ostatnich sześciu lat Bitcoin wielokrotnie odnotowywał okresy korelacji między fazami akumulacji wielorybów a ceną BTC. Za każdym razem, gdy spadała liczba adresów zawierających znaczne ilości BTC, cena BTC również ulegała deprecjacji.

Wieloryby mają tendencję do podążania za obszarami o największej płynności, ponieważ mają do czynienia z dużymi ilościami Bitcoinów. W związku z tym, gdy wieloryby uważają, że cena BTC osiągnęła szczyt, szybko się wyprzedają, powodując spadek liczby dużych adresów przechowujących BTC.

Przykładowo na początku 2018 r., gdy cena Bitcoina osiągnęła 20000 USD, liczba adresów BTC z co najmniej 1000 BTC (11 mln USD) spadła do poziomów niewidzianych od 2014 r.

Inna miara sugeruje, że inwestorzy w ostatnim czasie generalnie gromadzą więcej Bitcoinów niż wcześniej. Firma Glassnode odkryła, że adresy, które nigdy nie sprzedawały BTC, ale były aktywne w ciągu ostatnich siedmiu lat, znacznie wzrosły od 2018 roku.

Liczba adresów gromadzących Bitcoiny. Źródło: Glassnode

Chociaż obie statystyki są uznawane jako pozytywne dla wzrostu cen, trudno jest określić, czy te dane dobrze rokują dla krótkoterminowego cyklu cenowego BTC. Jednak sugerują zdrowy długoterminowy trend wzrostowy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) odbija po silnej przecenie we wtorek

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty odnotowały silny spadek we wtorek o ponad -3,5% docierając w okolice poziomu 11000 USD. W środę kurs nieznacznie odbija oscylując ponad poziomem 11300 USD. Tym samym kurs utknął w wąskiej konsolidacji cenowej 11000-12000 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może wykreować silniejszy impuls. Spadek poniżej wsparcia cenowego otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu 10000 USD. Z drugiej strony wzrost powyżej 12000 USD, a w konsekwencji pokonanie tegorocznego maksimum 12400 USD umożliwiłoby dalszą aprecjację cen BTC.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here