Naga MarketsPuzzle UE UK Unia GBP Brexit EURKurs Bitcoina doleciał już do ponad 8 700 USD. Kolejna fala wzrostów rozpoczęła się mniej więcej w momencie ogłaszania wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czy to wynik sukcesu eurosceptyków w Wielkiej Brytanii?

Partia Brexit Nigela Farage’a jeszcze jakiś czas temu wydawała się skończona, a jej lider mógł liczyć raczej na polityczną emeryturę, a nie na fotel w Parlamencie Europejskim. Sytuację zmieniły późniejsze kompromitacje pozostałych ugrupowań i przedłużający się proces wchodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Teraz po podliczeniu głosów we wszystkich dziesięciu okręgach wyborczych na terenie Anglii, partia eurosceptyków może liczyć obecnie na 28 z 64 mandatów.

Co na to Bitcoin?

Kurs głównej kryptowaluty już łączono z procesem Brexitu. Już podczas przedłużających się negocjacji dot. wyjścia UK z UE, cena BTC zaczęła rosnąć. Pojawiły się teorie o tym, że cyfrowe waluty kupują brytyjscy przedsiębiorcy na wypadek problemów związanych z handlem międzynarodowym.

Podobne sugestie można było usłyszeć jakiś czas temu w kontekście Rosji. Niektórzy obserwatorzy rynku sugerowali, że rosyjska elita masowo skupuje BTC,  by omijać potem amerykańskie sankcje gospodarcze.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy BTC reaguje na problemy gospodarcze i polityczne współczesnego świata. W 2013 r. kurs kryptowaluty wzrósł w czasie kryzysu cypryjskiego. Pozytywnie zareagował także w czasie ogłaszania wyników referendum dot. Brexitu czy wyborów amerykańskich, w czasie których wyścig do Białego Domu wygrał Donald Trump.

Cena BTC

Tymczasem BTC w momencie pisania tych słów jest już notowany po 8 745 USD (według CoinMarketCap) i zaliczył wzrost o 9,38% w skali 24 h.

Tak na prawdę wpływ na hossę może mieć wiele innych czynników. Po pierwsze BTC jest po długiej bessie, więc rynkowi należy się odreagowanie. Ponadto pozostał zaledwie rok do nowego podziału nagrody za wydobycie bloku w blockchainie bitcoina, a taki okres był z reguły początkiem nowej hossy.

Wielu obserwatorów dopatruje się też wzrostów w tym, że na rynek wchodzą inwestorzy instytucjonalni. Zdaniem np. Mike’a Novogratza to oni napędzą nową bańkę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here