Naga MarketsBitcoin przywita wiosnę? BTC/USD spadnie do 20 tys. dol., a następnie wróci do wzrostówBitcoin (BTC) od maja porusza się w coraz węższej konsolidacji, a w tym miesiącu ponownie testował okolice poziomu 30 tys. dol., zamykając sesję poniżej psychologicznego wsparcia pierwszy raz w tym roku (co miało miejsce 20 lipca). Patrząc na strukturę uformowaną w ciągu ostatnich tygodni, wydaje się, że wpisuje się ona teoretycznie w fazy akumulacji zgodnej z Prawem Wyckoffa, twierdzą analitycy The Value Trend w najnowszym artykule. Są przekonani, że bitcoin w końcu może zakończyć „kryptowalutową zimę” rysując jeszcze niższy dołek dający okazję do zakupów, a następnie dynamicznie odbić.

Kim jest Wyckoff i jak jego prawo odnosi się do kryptowalut oraz bitcoina?

Richard D. Wyckoff był brokerem, traderem i redaktorem w The Magazine of Wall Street żyjącym na przełomie XIX i XX wieku. Przez całe swoje życie obserwował funkcjonowanie rynków i działania „insiderów” lub „smart money”.Jako makler miał uprzywilejowany widok na uczestników rynku i odkrył pewien „wzorzec” w tym, jak inwestują posiadacze dużego kapitału, co przy okazji odbywa się kosztem inwestorów detalicznych. Dlatego postanowił poświęcić swoje życie na nauczanie społeczeństwa „zasad rynkowej gry”.

Aby zilustrować swoją podstawową zasadę działania rynku, Wyckoff stworzył ideę „człowieka złożonego”. Złożony człowiek to wielkie banki, fundusze hedgingowe, postać spoza widocznej sceny, który kontroluje rynek działając na swoją korzyść i na szkodę inwestora.

Wyckoff proponuje, aby inwestorzy detaliczni handlowali tak jakby sami byli „smart money”. Innymi słowy, należy zrozumieć, co robią duzi gracze i przewidzieć to. W tym celu niezbędne jest jego zdaniem czterech podstawowych elementów cyklu rynkowego. Są to:

  • Akumulacja
  • Trend wzrostowy
  • Dystrybucja
  • Trend spadkowy

– To jest naprawdę bardzo proste. Istnieje początkowa faza akumulacji. Akumulacja jest podejmowana przez smart money. Kiedy wieloryby są już na swoich pozycjach, może rozpocząć się trend wzrostowy, co oznacza pchnięcie ceny wyżej. Człowiek złożony ma taką możliwość, a kiedy cena rośnie, inwestorzy detaliczni zaczynają wskakiwać, pchając cenę jeszcze wyżej – komentuje zespół The Value Trend.

Wtedy rozpoczyna się dystrybucja. Smart money siedzą na sporym zarobku i nadszedł czas, aby zrealizować zyski. Dystrybucja odbywa się powoli, tak aby nie wstrząsnąć zbytnio ceną. Zasadniczo, duży gracz sprzedaje inwestorom detalicznym, którzy nadal agresywnie kupują, nieświadomi tego, co nadejdzie później, czyli trendu spadkowego. Trend spadkowy zaczyna się pojawiać, gdy dla inwestorów detalicznych staje się jasne, że nastrój się zmienił, i zaczynają oni z wyprzedzeniem sprzedawać. Kiedy trend spadkowy się zakończy, czas na wyczyszczenie rynku i powtórzenie całego schematu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin i Prawo Wyckoffa. Czy zasada sprawdza się na kryptowalutach?

Czy Wyckoff miał dokładny wgląd w rynki, sam pracując jako insider i obserwując takich jak JP Morgan. Podczas gdy kilka lat temu większość wyśmiałaby pomysł, że rynki były aktywnie manipulowane przez smart money i wieloryby, dzisiaj większość inwestorów zgodziłaby się, że z pewnością istnieje pewien stopień manipulacji.

– Widzieliśmy to na własne oczy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, o czym świadczy to, co stało się z GameStop Corp. (GME) i AMC Entertainment Holdings (AMC) oraz rola, jaką odegrały Robinhood i Melvin Capital. Wyraźnie widać, że na rynku akcji miejsce mają szwindle, ale czy dotyczy to również bitcoina? – pytają analitycy The Value Trend.

Ich zdaniem bitcoin ma potencjał, aby być znacznie bardziej podatny na manipulacje. BTC ma stosunkowo małą kapitalizację w porównaniu z innymi rynkami co sprawia, że smart money łatwiej jest wpływać na cenę. Wystarczy spojrzeć na wypowiedzi Elona Muska, który pojedynczymi zdaniami jest w stanie podbijać rynek. Ostatni raz miało to miejsce 21 lipca kiedy przyznał, że Tesla najprawdopodobniej ponownie zaakceptuje BTC jako środek płatniczy.

Koncepcja rynku Wyckoffa zdaniem The Value Trend nigdy nie była bardziej dokładna. Lata akumulacji bogactwa i rozwój technologii oznaczają, że smart money są coraz bardziej smart. Na dodatek, łatwy dostęp do rynków kryptowalut sprawia, że wielkim pieniądzom o wiele łatwiej jest oszukać inwestora detalicznego.

To również może Cię zainteresować:

Bitcoin jest obecnie w fazie akumulacji

Poniżej zaprezentowano rozwój cenowy bitcoina z uwzględnieniem czterech kolejnych elementów cyklu rynkowego

Źródło: TradingView

– Możemy bardzo wyraźnie zobaczyć 4 fazy rynku Wyckoffa w akcji. Do listopada znajdowaliśmy się w fazie akumulacji. Od listopada do marca mieliśmy trend wzrostowy, a następnie odbywała się dystrybucja. Kolejny krok to ostry i szybki trend spadkowy, a teraz wchodzimy w prawie dwa miesiące stosunkowo płaskiej akcji cenowej – komentuje The Value Trend.

Źródło: TradingView

Powyżej widzimy cenę BTC w ostatnim miesiącu rozwijającą strukturę, która jest niezwykle podobna do teoretycznego układu opracowanego przez Wyckoffa dla okresów akumulacji:

  • Wstępne wsparcie (PS): Widzimy początkowy impuls kupna, który zatrzymuje presję spadkową. Klasyczna sytuacja kupowania dołków
  • Kulminacja sprzedaży (SC): Cena kontynuuje ruch w dół i paniczna sprzedaż osiąga swój szczyt. Zazwyczaj można zaobserwować, że cena zamyka się znacznie powyżej dołka SC, odzwierciedlając kupowanie przez smart money. To jest dokładnie to, co widać na wykresie. Cena spada tuż poniżej 30 tys. dol., ale jest to bardzo szybko podchwycone i wyciągnięte przez dużych inwestorów.
  • Automatyczny Rajd (AR): Presja sprzedaży słabnie, a cena szybko się odbija. Pojawiają się również krótkie pokrycia.
  • Wiosna: Zasadniczo, ostateczny wstrząs na koniec okresu akumulacji. Ostatni wysiłek smart money, aby wziąć tak dużo taniego BTC jak to tylko możliwe.
  • Sygnał siły (SOS): Przekonujący rajd cenowy, któremu towarzyszy gwałtowny wzrost wolumenu.
  • Zmiana oporu we wsparcie (BU): Znany również jako ostatni punkt oporu. Cofnięcie od poprzedniego szczytu, gdzie opór staje się wsparciem. W przypadku bitcoina ma to być okolica 36 tys. dol., prognozuje The Value Trend

Bitcoin doskonale prezentuje wszystkie 4 cykle rynkowe

Jeśli spojrzymy na długoterminowy wykres BTC, zawsze istniały bardzo wyraźne okresy akumulacji, trendu wzrostowego, dystrybucji i trendu spadkowego. Obecnie widać wiele sygnałów mówiąc o akumulacji:

5 lipca byliśmy świadkami zakupu 60 tys. BTC przez wieloryby. Widzieliśmy również zwiększone odpływy z giełd, co jest byczym znakiem, ponieważ sugeruje, że ludzie przenoszą BTC do zimnych portfeli w celu długoterminowego magazynowania. Przez ostatnie kilka miesięcy narracja o BTC była generalnie negatywna, ale to zaczyna się zmieniać. PayPal Holdings, Inc. (PYPL) właśnie ogłosił, że zwiększy limity zakupów do 100 tys. dol. na klienta. Ponadto, w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinniśmy zobaczyć wzrost hash rate, jako że chińscy górnicy aktywnie przenoszą swoje kopalnie do innych jurysdykcji.

– Jednak naszą najbardziej oczekiwaną prognozą jest fakt, że zobaczymy ostatni wstrząs bitcoina. Jak daleko może nas to zaprowadzić? Bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy zeszli poniżej 24 tys. dol. i pozytywnie zaskoczeni, gdybyśmy przełamali 20 tys. dol., jednak wszystko jest możliwe. Należy również pamiętać, że obecna faza akumulacji może potrwać miesiące, więc cierpliwość jest tutaj kluczowa – podsumowuje The Value Trend.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kruk | celon pharma akcje | pgnig gielda | notowania pkobp | notowania alior | wykres bitcoin | gpw pgnig |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here