Naga MarketsPaździernik 2020 był dla górników bitcoina jednym z najlepszych miesięcy od prawie trzech lat. Według danych Coin Metrics, w tym miesiącu opłaty sieciowe stanowiły ponad 12 proc. całkowitego przychodu górników.

  • Październik 2020 okazał się rekordowym miesiącem dla górników BTC.
  • W minionym miesiącu górnicy wygenerowali łącznie 353 miliony USD przychodu. To 8 proc. więcej niż we wrześniu.

Górnicy bitcoina

W sumie w minionym miesiącu górnicy wygenerowali łącznie 353 miliony USD przychodu. W porównaniu z przychodami z września 2020 r. był to wzrost o 8 proc..

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z danymi przeanalizowanymi i zebranymi przez Comprar Acciones, w tym samym okresie nastąpił znaczący wzrost ceny BTC, ponieważ ta wzrosła o prawie 30 proc. z miesiąca na miesiąc. To musiało wpłynąć na zarobki górników, bowiem czym wyższa jest cena kryptowaluty, tym ci mogą sprzedać BTC po lepszej cenie.

Hossa trwa?

Według raportu Glassnode, wzrost przychodów z wydobywania bitcoinów trwa. Dn. 19 listopada 2020 r. osiągnął nowy roczny rekord wynoszący ponad 21 milionów USD. Liczba ta obejmuje zarówno opłaty transakcyjne, jak i nagrody za wykopanie nowych bloków.

Pokazuje również korelację między przychodami a ceną BTC w odniesieniu do halvingu (podziału nagrody za wykopanie nowego bloku), który miało miejsce w połowie maja 2020 r. W tamtym czasie cena bitcoina wynosiła 9 000 USD, a 18 listopada 2020 r. była już dwukrotnie wyższa.

W związku z tym dochody górników BTC 18 listopada powróciły do ​​poziomu sprzed halvingu. W tym dniu ich dzienne przychody wyniosły 21,6 mln USD. Dla porównania poprzedni szczyt został ustalony 6 maja 2020 r. na poziomie 20,6 mln USD.

Po halvingu, w ramach którego nagrody za wykopanie nowego bloku, spadły z 12,5 BTC do 6,25 BTC, przychody spadły do ​​7 milionów dolarów dziennie. Teraz sytuacja, jak widać, jest zdecydowanie lepsza.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here