Naga MarketsBitcoin przyćmi złoto - uważa Willy WooAnalityk z rynku kryptowalut Willy Woo twierdzi, że bitcoin swoimi wynikami na giełdzie może przyćmić to, jak na rynkach wykorzystane jest złoto pod kątem zabezpieczenia w czasie kryzysu.

  • Woo jest zdania, że w tym roku to BTC będzie lepszym safe haven niż złoto.
  • Podkreśla też, że kryptowaluta nie spadnie już nigdy poniżej 20 000 USD.

Bitcoin uchroni cię przed inflacją

Woo przekazał swoim 210 000 obserwującym na Twitterze, że część kapitalizacji rynkowej złota, która jest faktycznie wykorzystywana jako zabezpieczenie przed inflacją, może przejść na rynek BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Twierdzi on, że tylko dwie piąte podaży złota – ok. 4,4 biliona USD – służy obecnie celom finansowym. Zakładając, że cena złota pozostanie na stałym poziomie, BTC prześcignie w praktyce żółty metal jako zabezpieczenie finansowe przy cenie cenę 240 000 USD. Woo mówi, że może to nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

– 40 proc. zasobów złota jest dostępnych do użytku finansowego; reszta zamknięta jest [na rynku] biżuterii i w przemyśle – dodał. – Przy obecnej cenie złota bitcoin po cenie 240 000 USD zmieni wykorzystanie złota jako zabezpieczenia finansowego. Może się to zdarzyć za 12 miesięcy – prognozował.

Czy to realne?

Bitcoin kosztuje obecnie około 38 500 USD i musiałby wzrosnąć o około 540 proc., aby osiągnąć cenę docelową, jaką podał Woo. Sam analityk twierdzi jednak, że to realne. Do tego napisał wcześniej, że wierzy, że bitcoin nigdy więcej nie powróci do poziomu ceny ok. 20 000 USD.

– Nigdy więcej nie zobaczymy 20 000 USD za 1 BTC. Wsparcie na 24 000 USD wymagałoby wydarzenia pokroju czarnego łabędzia, aby się złamać – twierdzi.

Analityk kryptowalut dalej przewiduje, że liczba użytkowników bitcoina wzrośnie o ponad 600 proc. do stycznia 2025 roku, osiągając poziom miliarda. Przy takiej liczbie faktycznie cena BTC mogłaby wzrosnąć. I to mocno.

Dziś za 1 BTC płacimy jednak dopiero 38 500 USD, czyli jednak ok. 3 proc więcej niż wczoraj i 31 proc. więcej niż 7 dni temu.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here