Naga MarketsBitcoin przyciągnie inwestorów detalicznych, uważa Fidelity„Nowa fala inwestorów detalicznych” czeka na przyjęcie aktywów cyfrowych. Tak uważa Fidelity Digital Assets, podmiot będący częścią amerykańskiego giganta usług finansowych Fidelity.

  • Fidelity jest zdania, że na rynek BTC napłynie nowa fala inwestorów.
  • Kurs mają napędzać też działania w social mediach.

Fidelity: na rynku BTC pojawią się nowi inwestorzy

Firma stwierdziła w nowym raporcie, że inwestorzy detaliczni zwrócą uwagę na waluty cyfrowe, gdy lepiej poznają bitcoina i inne kryptowaluty za pośrednictwem platform mediów społecznościowych. Według raportu media społecznościowe i platformy komunikacyjne, w tym Twitter, Reddit, Telegram, YouTube i Tik Tok, napędzają sprzedaż detaliczną bitcoina (BTC).

„Gdy ta nowa fala inwestorów detalicznych zapozna się z tymi kanałami, część ich uwagi bez wątpienia zostanie skierowana na [rynek] bitcoina i innych aktywów cyfrowych”

– stwierdzają eksperci w raporcie.

Bitcoin: Nastroje w social mediach napędzają kurs

Podczas gdy większość raportu skupia się na ciągłym przepływie inwestorów instytucjonalnych na rynek BTC, dodano też, że “cena i nastroje [BTC] cechuje samonapędzający się efekt”.

Autorzy wskazali na dane z The TIE, firmy zajmującej się analizą nastrojów, pokazujące, że ponadprzeciętne skoki liczb wzmianek o bitcoinie w mediach społecznościowych mogą napędzać wzrost wartości tej waluty cyfrowej.

Fidelity Digital Assets zidentyfikowało też „odrodzenie handlu detalicznego” na tradycyjnych rynkach poprzez powstanie platform, które ułatwiają trading. Chodzić może np. o Robinhooda, którego wykorzystanie gwałtownie wzrosło podczas pandemii.

Cytując Meltem Demirors z CoinShares, raport przekazał, że “wyjątkowość bitcoina polega na tym, że opiera się on na sprzedaży detalicznej. Media finansowe i sposób, w jaki ludzie konsumują informacje inwestycyjne, zmieniają się, a osoby wpływowe przyciągają więcej uwagi niż instytucje ”.

Fidelity zauważyło też brak korelacji między ceną bitcoina a aktywami finansowymi z głównego nurtu. Podkreślono jednak, że kryptowaluta może dać inwestorom spore zyski w dłuższym okresie czasu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here