Naga MarketsBitcoin „przespał” Wielkanoc. Kurs BTC z brakiem zmienności cztery dni z rzęduChociaż w poniedziałek wielkanocny wydawać się mogło, że kurs Bitcona jest na drodze ku silniejszym spadkom, to przed zamknięciem sesji notowania powracały nad strefę wsparcia 6800 dolarów. Od soboty najstarsza z kryptowalut nie prezentowała większej zmienności i we wtorek utrzymuje się nad istotnym poziomem czwarty dzień z rzędu. Spokój widać również na rynku altcoinów, gdzie jedynym wyjątkiem jest Binance Coin rosnący w przeciągu ostatniej doby o 11,4%.

  • Bitcoin w poniedziałek spadał do 6540 dolarów, zamykał jednak sesję nad wsparciem 6800 dolarów
  • Od Wielkiej Soboty na rynku BTC utrzymuje się niska zmienność oraz niższe wolumeny
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut dryfuje w okolicach 200 miliardów dolarów
  • Binance Coin jest liderem wzrostów, pozostałe tokeny są o wiele spokojniejsze

Bitcoin utrzymuje konsolidacje i wsparcie na 6800 dolarów

Chociaż w piątek Bitcoin wracał poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów, to nadal korzysta ze wsparcia na wysokości 6800 dolarów. Próba jego pokonania w poniedziałek okazała się nieskuteczna, a kurs BTC nadal pozostaje przyklejony do technicznego poziomu, który wyznacza strefa dołków z grudnia ubiegłego roku.

Niski wolumen zwiększa jednak ryzyko handlu w środowisku ograniczonej płynności, co zwiększa szansę na wystąpienie niespodziewanych i silniejszych ruchów sprzedażowych. Jeżeli kurs BTC powróciłby do przedziału konsolidacji obserwowanej od 12 marca, wtedy ponownie mógłby zmierzać do testu poziomów na 5000-4800 dolarów sprzed miesiąca.

Bitcoin utrzymał 6800 dolarów, presja podaży może jednak narastać. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin utrzymał 6800 dolarów, presja podaży może jednak narastać. Źródło: Tradingview.com

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Bitcoin zamykał czwarty tydzień wzrostowy z rzędu, a ostatni raz taka seria miała miejsce na przełomie kwietnia i maja kiedy najstarsza z kryptowalut zmierzała powoli w kierunku szczytów na 14 tysiącach dolarów.

Altcoiny spokojne, Binance Coin liderem wzrostów

Na relatywnie spokojnym rynku altcoinów, w powielkanocny wtorek najlepiej radzi sobie Binance Coin, który w skali ostatniej doby rośne o 11,4% i testuje najwyższe poziomy od 12 marca, wybijając strefę 15 dolarów.

Na pozostałych walorach również widać wzrosty, te są jednak zdecydowanie skromniejsze, Litecoin umacnia się o 2,6%, a Ethereum o 2,5%. EOS zyskuje 2,2%, a XRP rośnie o 1,8%. Po stronie spadkowiczów zameldował się jedynie Bitcoin Cash oraz LEO Token, deprecjacja dobowa w ich przypadku nie przekracza jednak jednego procenta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here