Naga MarketsBTC bitcoinChociaż w minionym tygodniu Bitcoin notował najsilniejsze jednodniowe umocnienie od początku września i wybijał wąski zakres kilkutygodniowej konsolidacji, to przed nadejściem weekendu wykonywał niemal identyczny ruch powrotny. Dwa dni handlu weekendowego – które przyzwyczaiły inwestorów do większych uderzeń zmienności – tym razem okazały się niezwykle nudne i w nowym tygodniu kurs BTC otwiera się bez większych zmian, utrzymując nad okrągłym poziomem wsparcia 8 tys. USD. Zdaniem Tomasza Rozmusa potencjał zakupowy nadal jest utrzymany, a po sennym weekendzie jedynie zejście pod 7,7 tys. USD mogłoby zaszkodzić perspektywom aprecjacyjnym.


Bitcoin w strefie kumulacji czekając na silniejsze wybicie. Kurs BTC nadal celuje w 16 tys. USD do końca roku

Zdaniem Tomasza Rozmusa, prezesa giełdy kryptowalutowej Tokeneo, Bitcoin ma potencjał wzrostu do 16 tysięcy dolarów przed końcem bieżącego roku oraz do co najmniej 50 tysięcy dolarów po przyszłorocznym halvingu sieci. Na początku nowego tygodnia zwraca uwagę na weekendowe uśpienie Bitcoina i jednoczesne utrzymanie się dużego potencjału wzrostowego:

„Uśpiony przez weekend Bitcoin wciąż z dużym potencjałem wzrostu. Poniedziałkowe otwarcie BTC na kontrakcie terminowym futures wypada w okolicy zamknięcia sesji z piątku – bez luki czy większych zmian. Poprzednie analizy wzrostowe są cały czas aktualne. Wszystko wskazuje na akumulację waloru a obawy przed dalszymi spadkami są coraz mniejsze. Dużym zagrożeniem dla prognoz wzrostowych byłoby zamknięcie sesji poniżej 7700 dolarów. Póki co nic temu poziomowi jednak nie zagraża” – mówił na antenie Comparic24.tv w poniedziałkowy poniedziałek Rozmus.

Od strony technicznej rzeczywiście widać, że na wykresie Bitcoina w weekend nie wydarzyło się nic ciekawego. W sobotę BTC zyskiwał 0,45%, a w niedzielę tracił 0,25%, co jest zmiennością, która nawet na rynku tradycyjnych walut nie należałaby do przeciętnie wysokiej. Dopóki jednak kurs BTC porusza się nad strefą 8 tysięcy dolarów (oraz miniami z września nad 7,7 tys. dolarów), byki nie powinny mieć powodów do obaw i zdaniem Rozmusa i mogą cierpliwie czekać na odbicie.

kurs Bitcoina w poniedziałek
Bitcoin uśpiony w weekend. BTCUSD D1, Tradingview.com

Zielono na rynku altcoinów. Ripple, IOTA i Binance Coin z najsilniejszymi wzrostami

W momencie gdy zmienność Bitcoina jest mocniej ograniczona, w gronie największych 20 kryptowalut widać silniejsze ruchy. Przodują im tokeny sieci Ripple, IOTA oraz Binance, gdzie XRP zyskuje w poniedziałek ponad 5% i testuje najwyższe poziomy od połowy sierpnia, nad 0,29 USD.

MIOTA z kolei silniej rosły w niedzielę (o 3,5%), w poniedziałek poruszając się na wysokości cen otwarcia. Nie zmienia to jednak faktu, że lokalne maksima są cały czas utrzymywane i od początku miesiąca token nie potrafi wybić górnego ograniczenia wąskiej konsolidacji.

Binance Coin również rósł w niedzielę i również o około 3,5%, z tą jednak różnicą, że wybijał lokalne szczyty i testował poziom obserwowany ostatni raz 24 września, gdy wycena BNB dynamicznie spadała.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here