Naga MarketsNa przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy wielu ekspertów wydawało różnego rodzaju opinie i prognozy dotyczące przyszłej wartości Bitcoina (BTC). Zdecydowana większość z tych osób zakładała ponadprzeciętne wzrosty, których ogłaszanie w wielu przypadkach przypominało konkurs w stylu “kto da więcej”. Jak dotąd niewiele z nich się jednak sprawdziło a ponadto mało który z tych prognostów inwestował własne środki pod prognozowane przez siebie wzrosty. Tymczasem znalazł się jeden śmiałek, który postanowił przejść od słów do czynów i poprzeć swoje prognozy realnymi działaniami.


Australijski przedsiębiorca z byczym nastawieniem co do przyszłości BTC stawia ogromny zakład, że najpopularniejsza z walut cyfrowych przekroczy cenę akcji Berkshire Hathaway do końca 2023 roku. O zakładzie poinformował znany bukmacher, Tom Waterhouse.

Anonimowy australijski inwestor kryptograficzny postawił zakład o wartości 8,5 miliona dolarów australijskich (ok, 6,3 mln USD), że wartość jednego Bitcoina (BTC) przekroczy cenę akcji spółki Warrena Buffeta, Berkshire Hathaway do 31 grudnia 2023 roku.

Zobacz także: Thomas Lee obniża swoją prognozę dot. BTC

Akcje Berkshire Hathaway są obecnie notowane po cenie około 288 tys. USD a więc ponad 46 razy więcej niż wartość jednego Bitcoina. Jeśli rzeczywiście kurs BTC przekroczy wycenę akcji spółki Wyroczni z Omaha, wówczas australijski inwestor zainkasuje niebotyczną kwotę 1,2 mld AUD (ok 890 mln. USD)

Berkshire Hathaway został założony przez Warrena Buffetta i Charliego Mungera. Bufett i Munger, pełniący odpowiednio funkcję prezesa i wiceprezesa spółki nie ukrywają swojego sceptycznego podejścia do kryptowalut. Wielokrotnie wyrażali oni swoją niechęć wobec walut wirtualnych, w szczególności do BTC.

Warren Buffett, słynny inwestor giełdowy i jeden z najbogatszych ludzi na świecie  przyznał, że jego zdaniem kupowanie Bitcoina to nie inwestycja, to co najwyżej gra bądź spekulacja. Stwierdził ponadto, że Bitcoin nie ma żadnej wartości wewnętrznej. W jeszcze bardziej niepochlebny sposób o kryptowalutach wypowiada się Charlie Munger, wieloletni partner Buffetta i wiceprezes Berkshire Hathaway, który już w połowie lutego przyznał, że nigdy nie zastanawiał się nawet, czy ma coś współnego z BTC, nie cierpiał go od samego początku a im bardziej był popularny [Bitcoin], tym bardziej go nienawidził. “To po prostu obrzydliwe, że ludzie się tym fascynują” – dodał porównując BTC to trucizny.

Okazuje się jednak, że Buffet nie jest nieomylny i ludzie doskonale o tym wiedzą. Dwa miesiące temu firma Genesis Mining postawiła ogromny billboard z napisem: Warren: powiedziałeś, że myliłeś się co do Google i Amazon. Może mylisz się co do Bitcoina?

Ma to związek z faktem, że Buffett miał szansę zainwestować w dwóch gigantów technologicznych jednak przez swój sceptycyzm przegapił ogromne zyski, które mogłyby mu przynieść te inwestycje.

Pomimo niechęci do kryptowalut, Buffett wykazał zainteresowanie technologią blockchain. W lutym BNSF Railway Company (BNSF) – spółka zależna od Burlington Northern Santa Fe, która w całości należy do Berkshire Hathaway – została członkiem organizacji Blockchain in Transport Alliance (BiTA). BiTA to stowarzyszenie, które chce standaryzować technologię blockchain w branży przewozów towarowych.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Miliarder Steve Cohen inwestuje w fundusz krypto
Następny artykułBlok po 22 – 13 lipca 2018: AUD/NZD, EUR/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here