Naga MarketsBitcoinOstatnie dni są dla posiadaczy kryptowalut niezwykle pozytywne. Mimo, że dziś dopiero wtorek, cena BTC wzrosła od początku tygodnia o ponad 1 100 USD, co stanowił blisko 7 proc. Fakt ten sprawił, że trwająca od września aprecjacja zwiększyła swój zasięg do ponad 7 250 USD, co stanowi niemal 74 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, cena BTC wzrosła już o ponad 13 235 USD, co odpowiada blisko 344 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że cena BTC przekroczyła dziś barierę 17 tys. USD, co jest najwyższym poziomem od stycznia 2018 r.

  • Cena BTC wzrosła od początku tygodnia o ponad 110 USD
  • Cena BTC wzrosła od września o niemal 74 proc.
  • Cena BTC wzrosła od połowy marca o niemal 344 proc.
  • Bitcoin znów powyżej 17 tys. USD

Cena BTC najwyżej od stycznia 2018 r.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych rośnie nieprzerwanie od niemal siedmiu tygodni. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się przetestowania oporu w wysokości 17 200 USD. Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale pokonana, już nic nie stanie na przeszkodzie (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) do ponownego przetestowania okolic 20 000 dolarów, czyli poziomu, w okolicy którego zakończyła się pamiętna hossa z drugiej połowy 2017 roku.

Warto w tym miejscu przypomnieć także najnowsza analizę przygotowaną przez Citibank, z której wynika, że cena BTC będzie rosnąć aż do końca 2021 roku, kiedy to osiągnie wartość 318 tys. dolarów. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZłoto: Duża zmienność cen po wielu tygodniach konsolidacji
Następny artykułBailey (BoE): QE może zapobiec nieuzasadnionemu zaostrzeniu warunków finansowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here