Naga MarketsBitcoin monetaNa przestrzeni ostatnich dni obserwujemy znaczną aprecjację cen Bitcoina. Licząc od grudniowych dołków, jego cena wzrosła już o ponad 260%, w wyniku czego, w chwili obecnej za jedną “złotą monetę” zapłacić trzeba już ok 11 300 USD, co jest najwyższą wartością od marca 2018 roku. Wzrosty te sprawiły, że kapitalizacja najstarszej z walut wirtualnych po raz kolejny przekroczyła barierę 200 mld USD.


MarketCap BTC powyżej 200 mld USD

Wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów, kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 200 miliardów dolarów. Warto zaznaczyć, że stało się tak po raz pierwszy od stycznia 2018 roku. Warto także zwrócić uwagę, że dominacja BTC w całym rynku walut wirtualnych wynosi obecnie blisko 60% co jest drugim, najlepszym wynikiem od grudnia 2017 roku a więc od czasu, kiedy cena BTC oscylowała w okolicy 20 tys. USD.

Kapitalizacja BTC
Źródło: Coinpaprica.com

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów cena BTC pokonała dwa techniczne oporu znajdujące się kolejno w okolicy 8 800 USD i 9 900 USD. W chwili obecnej za BTC zapłacić trzeba już ponad 11 300 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 11 700 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny techniczny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja podażowa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRekomendacje Haitong Bank dla PKO, Pekao Alior, ING, mBank, Milennium
Następny artykułKurs funta osiąga 1,27540 USD. Ruch prawie wykonany!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here