Naga MarketsBitcoinMimo, że na przestrzeni ostatnich dni cena Bitcoina osunęła się o ponad 11 700 USD, to zdecydowana większość tych spadków została już odrobiona. Notowania BTC wzrosły bowiem od 11 stycznia o ponad 8 500 USD, zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków z niemal 28 proc. do niespełna 8 proc. Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant uważa, że Bitcoim na przed sobą jeszcze spore wzrosty.

  • Cena Bitcoina wzrosła do 42 tys. USD, po czym spadła do nieco ponad 30 tys. USD, po czym wzrosła powyżej 38 tys. USD
  • To naturalny zasięg korekty BTC
  • Jeżeli Bitcoin przejmie 10 proc. kapitalizacji złota, jego cena wzrośnie do 154 tys. USD

To tylko korekta

Po trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. znów obserwujemy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Na przestrzeni ostatnich dni pojawiła się jednak całkie silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o ponad 11 700 dolarów, co stanowiło niemal 28 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy jednak już kilka dni temu, korekty rzędu 20 proc. nie są na notowaniach BTC niczym nadzwyczajnym. W samym tylko roku 2017 Bitcoin aż 10-krotnie zaliczał bowiem korekty w przedziale od 15 proc. do ponad 40 proc. nim osiągnął szczyt na poziomie 19 666 dolarów.

Licząc zaś od dołków z połowy marca 2020 r., notowania BTC zaliczyły podobnej wielkości korekty już 10-krotnie. Nie jest to więc niczym, co powinno kogokolwiek dziwić. Deprecjacją ta była jednak z pewnością bardziej spektakularna, gdyż nominalnie mówimy tu o spadkach wynoszącej ponad 11 700 USD. Pod względem procentowym nie jest to jednak coś, co w jakikolwiek sposób wykraczałoby poza standardowe odchylenia korekt na tym rynku.

Cena BTC wzrośnie do 154 tys. USD

Z danych CryptoQuant wynika, że Bitcoin przejął zaledwie 2 proc. kapitalizacji rynkowej złota. Aby miał on osiągnąć barierę 10 proc., cena BTC musiałaby wzrosnąć do 154 tys. dolarów.

Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant powiedział, że kryptowaluta zabrała o wiele mniej z rynku złota, niż wcześniej twierdził.

Ponieważ cena Bitcoin wzrosła w ostatnim czasie do 42 tys. dolarów, pojawiła się informacja, że inwestorzy wymieniali złoto na BTC. Bitcoin miał rzekomo przejąć 7 proc. z szacowanej na ok. 10 bilionów dolarów kapitalizacji rynkowej złotego kruszcu. Wykorzystując zaawansowane obliczenia eksperci doszli jednak do wniosku, że rzeczywista “kradzież” wyniosła 2 proc.

– Ludzie mówią, że BTC wziął 7 proc. kapitalizacji rynkowej złota. Nie. Istnieją nieodebrane, nieosiągalne i zagubione Bitcoiny. Bazując na zrealizowanym limicie, to tylko 2 proc. – napisał na Twitterze Ki Young Ju dodając, że jeśli cyfrowe złoto zastąpi 10 proc. kapitalizacji rynkowej złota, to cena BTC wyniesie 154 tys. dolarów.

Bitcoin lepszy od złota

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że cena złota wzrosła od listopada 2015 roku zaledwie o 76 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg jej aprecjacji przekraczał 98 proc.). Cena BTC wzrastała w tym czasie jednak kilkukrotnie bardziej, w efekcie czego notowania złota denominowane w BTC znajdują się w permanentnym trendzie spadkowym.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTauron: Liczniki ze zdalnym odczytem będzie mieć 4,5 mln klientów do 2028 r.
Następny artykułPKN Orlen: Baltic Power ma umowę z PSE o przyłączenie do sieci farmy na Bałtyku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here