Naga MarketsBitcoin przegrywa z Tether w łącznej wartości transakcji w sierpniuBitcoin w sierpniu ustąpił miejsca Tether w kategorii łącznej dziennej wartości przelewów w danej kryptowalucie. Jak się okazuje, wielkość transferów w Tether była większa nawet od transakcji przeprowadzanych przez PayPal.

  • Tether jest kryptowalutą typu stablecoin, a te zwykle są zabezpieczane innymi aktywami lub grupą aktywów celu redukcji zmienności ich kursu i w rezultacie stabilizacji wyceny
  • Sam Tether śledzi zachowanie amerykańskiego dolara.
  • Kurs BTC/USD wynosi w środę 11383,90 dol.

Tether popularniejszy niż PayPal

Tether pokonał w sierpniu Bitcoina jeśli chodzi o wielkość dziennej sumy przelewów, jak wynika z raportu CoinMetrics. Średnia 7-dniowa wartość transferów w Tether przekroczyła 3,55 mld dol. w dniu 20 sierpnia 2020 roku. To o ponad 20% więcej niż transakcje w Bitcoinie, które osiągnęły łącznie 2,94 mld.

Bitcoin przegrywa z Tether w łącznej wartości transakcji w sierpniu
Średnia wartość dziennych transakcji BTC oraz USDT. Źródło: CoinMetrics

Po ponad sześciu miesiącach wzrostu wartości transferów w Tether, ten w końcu pokonał Bitcoina, zyskując coraz więcej pola względem pozostałych kryptowalut. Obecny wzrost zainteresowania Tetherem wynika z jego wykorzystania protokołach takich jak Uniswap czy w zdecentralizowanych transferach w celu np. ominięcia lokalnego prawa.

Tak jest właśnie w przypadku Chin, gdzie obywatele mogą zakupić do 50 tys. dol. zagranicznej waluty poprzez instytucje finansowe. W przeszłości, bogatsi Chińczycy starali się omijać to ograniczenie poprzez inwestycje w zagraniczne nieruchomości i inne aktywa. Teraz do takich transferów wykorzystuje się także kryptowaluty.

Jak wynika z raportu Chainalysis, w zeszłym roku ponad 50 miliardów dol. w kryptowalutach opuściło chińskie portfele zmierzając do innych części świata. Aż 18 mld dol. z tej sumy stanowiły transakcje w Tether.

Zobacz również: Bloomberg: złoto i bitcoin będą zyskiwać na wykresie. BTC po 20 000 USD do końca roku

Tether: najpopularniejszy stablecoin

Tether w tym roku wzrósł niemal wykładniczo jeśli chodzi o jego podaż, która teraz przekroczyła 13 mld dol. jak wynika z raportu Tether Transparency. Od początku 2020 roku podaż Tether zwiększyła się aż o 225% i zdaje się, że jej dalszy wzrost raczej znacząco nie zwolni. Według CTO Bitfinex, Paolo Ardoino, podaż Tether może osiągnąć nawet 20 mld dol.

Rosnąca popularność Tether wynika przede wszystkim z obecnej niepewności panującej na rynkach oraz odwrotu części inwestorów od tradycyjnych form płatności.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here