Naga MarketsWysokiej klasy szwajcarski producent zegarków Franck Muller nawiązał współpracę z firmą Regal Assets zajmującą się inwestycjami w alternatywne aktywa. Celem ma być produkcja zegarków do przechowywania bitcoinów (BTC).

Nowy produkt oprócz tego, że ma stać się modnym gadżetem wysokiej jakości (i kosztować przy okazji – w zależności od modelu – od 9 800 do 50 600 dolarów), ma działać również jako zimny portfel na BTC.

Jak to działa?

Zegarek ma mieć wygrawerowany adres portfela na tarczy i być sparowany z kluczem prywatnym na dysku użytkownika. Według firmy zimny portfel do przechowywania kryptowalut jest w pełni bezpieczny i wykorzystuje „wygenerowane w trybie offline, niedeterministyczne TRNG (True Random Numbers Generated)”.

W komunikacie prasowym dyrektor regionalny Franck Muller, Erol Baliyan, określił kryptowalutę jako nowy odpowiednik złota.

Dziś firma podobno rozważa już też produkcję podobnych pod kątem funkcji zegarków, które obsługują inne kryptowaluty, takie jak ether (ETH) czy token Ripple – XRP.

Blockchain a rynek zegarków

Jak media donosiły 24 maja, inny szwajcarski producent zegarków, Vacheron Constantin, zacznie wykorzystywać technologię blockchain do śledzenia dostaw swoich zegarków.

Z kolei w ubiegłym roku Hublot – kolejny znany szwajcarski producent luksusowych zegarków – wyprodukował limitowaną edycję modelu upamiętniającego 10. rocznicę powstania WhitePaper bitcoina. Zegarek Big Bang Blockchain można było kupić tylko za BTC, a wyprodukowano tylko 210 jego kopii, co w założeniu stanowiło odniesienie do ustalonego limitu podaży bitcoinów na rynku tj. 21 mln coinów.

Bitcoin – kurs

Tymczasem kurs bitcoina zdobywa nowe rekordy na wykresie. Choć do nowego ATH jeszcze daleko, dziś kryptowaluta zbliża się już do poziom 9 000 USD, zaliczając wzrost o ok. 10 proc. w skali doby (według CoinMarketCap).

Zdaniem znanych inwestorów, np. Tima Drapera, Mike Novogratza czy Toma Lee, może to być jednak dopiero wstęp do bańki.

Za niemal równy rok czeka nas zmiana nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci BTC, co może być powodem nowej bańki. Zegarek do trzymania kryptowalut przez długi okres w bezpiecznym sposób może się więc przydać…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here