Naga MarketsAnthony Pompliano uważa, że ​​do końca 2029 r. kapitalizacja rynkowa bitcoina (BTC) będzie wyższa niż złota. Jego opinie wywołała szyderstwo Petera Schiffa.

  • Pompliano uważa, że BTC przebije pod kątem kapitalizacji rynkowej rynek złota.
  • Oczywiście jego opinia wywołała liczne kontrowersje.

Bitcoin vs. złoto

Inwestorzy BTC wytrwale “walczą” ze złotem. Teraz Pompliano, znany fan kryptowalut, stwierdził, że kapitalizacja bitcoina przebije kapitalizację rynku złota i to już za 9 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Opinia Pompliano spotkała się z krytyką Petera Schiffa, fana złota numer 1 na naszej planecie.

– Do 2029 roku będziesz mieć szczęście, jeśli kapitalizacja rynkowa bitcoina nadal będzie przekraczać kapitalizację rynkową czapki z daszkiem – stwierdził złośliwie.

Doprowadziło to tylko do tego, że Pompiliano – jakże dojrzale! – właściwie podwoił swoją prognozę. Odpowiedział Schiffowi, że może stać się to szybciej.

Obecna kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi 227 miliardów dolarów, podczas gdy kapitalizacja złota wynosi około 9 bilionów dolarów. Oznacza to, że kapitalizacja rynkowa złota jest około 40 razy większa niż bitcoina w momencie pisania tego tekstu.

Czy to ma sens?

Czy jednak scenariusz Pompliano jest w ogóle możliwy do realizacji? Ostatnio BTC rośnie mocniej na wykresie, tyle że dzieje się to, ponieważ wkraczamy prawdopodobnie – choć nie jest to nadal pewne! – w nową bańkę spekulacyjną na kryptowalutach.

To nie wszystko. Oba aktywa – złoto i BTC – drożeją w odpowiedzi na działania polityków oraz banków centralnych. Szalony dodruk walut fiat sprawia bowiem, że inwestorzy uciekają w aktywa, które nie są możliwe do dodruku – m.in. złoto czy kryptowaluty taki jak BTC.

Czy powyższe wystarczy, by do 9 lat BTC mogło stać się większym rynkiem niż rynek metalu szlachetnego z tysiącletnimi tradycjami? To kontrowersyjna opinia, ale trzeba uczciwie przyznać, że kryptowaluta już parę razy w swojej historii mocno zaskakiwała.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here