Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCBitcoin wzrósł w środę ponad 6 procent docierając do 35 880 USD, tym samym przebijając poprzedni rekord z 3 stycznia, a obecnie jego wartość wynosi 34 600 USD. W poniedziałek najpopularniejsza kryptowaluta spadła aż o 17 procent, choć po korekcie nie widać już śladu. Dodatkowo wartość BTC wzrosła czterokrotnie w 2020 roku.

  • Długoterminowa prognoza cenowa JPMorgan Chase & Co. na poziomie aż 146 000 USD
  • Rynek Bitcoina jest bardziej dojrzały i ma większych nabywców niż w 2017 r.
  • Inwestorzy instytucjonalni nie rezygnują z zakupów i dokupują po lepszych cenach

BTC: nowa era technologii blockchain. Inwestorzy budują długoterminowe pozycje

Wiele czynników zostało przytoczonych w odniesieniu do ostatniego wzrostu Bitcoina, co pokazuje, jak trudno jest wskazać bezpośrednią przyczynę ostatniego ataku zmienności. Niektórzy inwestorzy stwierdzili, że przyczyną jest długoterminowa prognoza cenowa JPMorgan Chase & Co. na poziomie aż 146 000 USD, podczas gdy inni wskazywali na ogólny nastrój związany z ryzykiem na światowych rynkach finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na BTC jest czysta hossa i nie odnotowujemy spadków o 30–40%, jak w 2017 r. Rynek jest bardziej dojrzały i ma większych nabywców. Pamiętaj jednak, że jesteśmy w fazie parabolicznej, co może wykreować silne ruchy korekcyjne – napisał Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu w giełdzie kryptowalut Luno w Singapurze.

Podczas gdy ostatnie wahania cen mogą przypominać minione cykle potężnych wzrostów i spadków, zdolność Bitcoina do zniwelowania ostatniej korekty tak szybko w tym tygodniu sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni nie rezygnują z zakupów, uważa Matt Long, szef dystrybucji w OSL w Hongkongu.

Poniedziałkowy spadek był pouczający, ponieważ inwestorzy instytucjonalni wykorzystali okazję, aby dokupić po lepszych cenach. Tego typu inwestycje są mocno związane z sektorem aktywów cyfrowych i potencjalnie przyspieszają dalsze wzrosty cen – dodał Long.

Więcej instytucji i znanych inwestorów, od Paula Tudora Jonesa po Scotta Minerda i Stana Druckenmillera, zaczęło alokować fundusze w Bitcoina lub stwierdziło, że są na to otwarte.

– Ostatnia hossa opiera się na założeniu, że więksi inwestorzy z mainstreamu są zainteresowani budowaniem długoterminowych pozycji. Chodzi o nową erę technologii blockchain, z którą Bitcoin jest tak wyjątkowo powiązany – napisał Stephen Innes, główny strateg globalnego rynku w Axi.

Niektórzy twierdzą, że główna kryptowaluta zapewnia zabezpieczenie przed słabością dolara i ryzykiem inflacji w świecie pełnym bodźców fiskalnych i monetarnych.

Jeśli inflacja wzrośnie i więcej firm zdecyduje się zdywersyfikować niewielką część swoich sald gotówkowych kupując Bitcoina zamiast trzymać gotówkę, wówczas względny przepływ kapitału do BTC stanie się ogromny – zauważył Bill Miller z Miller Value Partners LLC.

Inni twierdzą jednak, że inwestorzy detaliczni i fundusze podążające za trendami pompują niezrównoważoną bańkę.

Bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złoto samo w sobie – podsumował we wtorkowym wywiadzie Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin dociera w okolice 36 000 USD

Notowania BTC/USD wzrastają drugą sesję z rzędu docierając niedaleko poziomu 36 000 USD. Zaledwie w poniedziałek kurs oscylował w okolicach 28 000 USD, co oznacza wzrost rzędu 8000 USD w zaledwie 3 dni. Dalsza aprecjacja powinna doprowadzić do testu okrągłego poziomu 40 000 USD. Na chwilę obecną trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony ze strony podażowej.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here