Naga MarketsBitcoin zrobił dziś ważny krok w kierunku ożywienia, którego nie widzieliśmy aż od dnia 27 listopada 2017 r. Według CoinMetrics.io obecnie istnieje ponad milion adresów aktywnych dziennie używających BTC. Liczba ta została zdefiniowana jako liczba unikalnych „od” lub „do” adresów używanych w danym, pełnym dniu.


Zobacz również: Grayscale: Bitcoin zyskał 47% na wartości w trakcie eskalacji wojny handlowej

Wolumen transakcji Bitcoina to jak 14 milionów przejazdów Ubera dziennie

Kevin Rooke jako pierwszy zauważył w sieci wzmożony ruch i stweetował:

– Kiedy Bitcoin pierwszy raz pobił 1 milion aktywnych adresów (27 listopada 2017 r.), 1 BTC kosztował wtedy 9 352 USD, a mediana opłaty za transakcję wyniosła 3,23 USD. Wczoraj 1 BTC wynosił 8 230 USD, a mediana opłaty transakcyjnej wynosiła 1,33 USD.

Chociaż taka statystyka w praktyce nie oznacza wiele jest to ważna metryka, ponieważ pokazuje rzeczywiste, unikalne transfery oddzielone od różnych bezpośrednich transferów „do” i „z” większych giełd. Aby jednak spojrzeć na tę liczbę z szerszej perspektywy, możną ją porównać do około 14 milionów przejazdów Ubera dziennie lub około 728 777 sprzedanych dziennie iPhone’ów. Chociaż porównywalne branże są nieco odległe warto zauważyć, że transakcje z użyciem Bitcoina wykonują wolumen niektórych największych marek na świecie.

Zobacz również: Bitcoin Satoshi Vision zalicza spore wzrosty. Co jest ich powodem?

Co ciekawe jak wynikło z badań opublikowanych w czasopiśmie Joule 12 czerwca, emisja dwutlenku węgla generowana pośrednio przez sieć Bitcoina (BTC) jest porównywalna z emisją całego Kansas City, a nawet małego kraju. Naukowcy wykorzystali dane z adresów IP w celu dokonaniu swoich ustaleń. Przy rocznych emisjach CO2 szacowanych na od 22 do 22,9 megaton, Bitcoin jest umiejscowiony gdzieś pomiędzy Jordanią a Sri Lanką w kategoriach międzynarodowych. Badanie sugeruje, że poziom ten podwoiłby się, jeśli uwzględni się także każdą inną kryptowalutę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt zadowolony z przedsprzedaży Cyberpunka. Chce pobić Wiedźmina 3
Następny artykułBanki Czarneckiego mocno w górę, Getin +16%, Ideabank +14%
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here