Naga MarketsZdaniem premiera Korei Południowej Bitcoin prowadzi do kryminalizacji młodych Koreańczyków. Ci po zakupie kryptowaluty mają stawać się handlarzami narkotyków lub finansowymi oszustami.

Anonimowość związana z transakcjami kryptowalutowymi powoduje, że te często są wykorzystywane w nie do końca legalnych przedsięwzięciach. Najgłośniejszym przypadkiem wykorzystania Bitcoinów w handlu był czarny rynek internetu, portal Silkroad, który został zamknięty przez FBI pod koniec 2013 roku. Premier Korei Południowej uważa jednak, że kryptowaluty nadal wykorzystywane są przez przestępców.


Spekulacja na kryptowalutach takich jak Bitcoin powoduje, że nastolatkowie wkraczają w świat przestępczy angażując się w handel narkotykami czy piramidy finansowe – te kuriozalne stwierdzenie padło z ust premiera Korei Południowej. Lee Nak-yeon w opublikowanym wczoraj oświadczeniu zwraca uwagę na niebezpieczeństwa jakie związane są z kryptowalutami.

Po tym jak we wrześniu Korea Południowa zakazała ICO (initial coin offering) premier rządu wzywa tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości do podjęcia dalszych kroków zmierzających do przeciwdziałaniu szkodliwym procederom. To może prowadzić do patologii całego społeczeństwa – ostrzega Nak-yeon.

Korea Południowa pozostaje jednym ze światowych centrów handlu Bitcoinem. Z danych portalu Cryptocompare wynika, że na tamtejszych giełdach generowane jest około 18% światowego wolumenu. Co więcej, największa giełda wymiany kryptowalut na świecie, Bithumb pochodzi właśnie z Korei Południowej – kraju, w którym blockchainowa świadomość jest prawdopodobnie najwyższa na świecie.

Zgadzasz się z opinią premiera Korei Południowej? Wyraź swoją opinię na forum Comparic!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNoble Securities: obniżamy cenę docelową Elektrobudowy do 83,8 zł
Następny artykułDane o inflacji w centrum uwagi
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here