Naga MarketsBitcoin prostu z wulkanu, czyli Salwador rozpoczyna kopanie kryptowalutyWiele osób wątpiło w plany Nayiba Bukelego dotyczące wulkanicznej kopalni bitcoina (BTC), jednak prezydent Salwadoru podzielił się aktualizacją, w której widać kontener rządu Salwadoru, który przybywa do elektrowni geotermalnej. Ten wypełniony jest po brzegi koparkami kryptowalutowymi, które technicy podłączają do prądu.

  • Salwador w ostatnich miesiącach dynamicznie rozwija się w kierunku kryptowalut nastawiając gospodarkę na bitcoina
  • Po wdrożeniu bitomatów, portfeli kryptowalutowych i zaakceptowaniu BTC jako prawnego środka płatniczego, państwo rozpoczyna kopanie BTC
  • Posłużyć ma temu energia odnawialna pochodzące bezpośrednio z wnętrza wulkanu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin prosto z wulkanu? Salwador rozpoczyna kopanie BTC za pomocą energii geotermalnej

W ciągu zaledwie kilku miesięcy, Salwador przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczy i zbudował bitomaty Chivo, otworzył fizyczne punkty wymiany środków i udostępnił krajowy portfel kryptowalutowy.Rząd postanowił pójść o krok dalej i wykorzystać najczystszą i najbardziej odnawialną energię dostępną na rynku pochodzącą bezpośrednio z wnętrza wulkanu do wydobywania bitcoinów w celu wsparcia budżetu niewielkiej i pogrążonej w kryzysie gospodarki.

A teraz wydobywają najtwardsze aktywo, jakie kiedykolwiek stworzono z najczystszą i najbardziej odnawialną energią dostępną na rynku. Od zera do wulkanu Bitcoin górnictwa, kto by pomyślał?

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Krótka historia Volcano Bitcoin Mining w Salwadorze

Nieco ponad trzy miesiące temu, Salwador po raz pierwszy poinformował o projekcie wydobywania BTC z wulkanu.

– Nasi inżynierowie właśnie poinformowali mnie, że wykonali nowy odwiert, który zapewni około 95MW w 100% czystej, zeroemisyjnej energii geotermalnej z naszych wulkanów. Zaczynam projektować wokół niego pełny hub wydobywczy bitcoinakomentował Bukele jeszcze w czerwcu.

Salwador chce zapewnić alternatywną formę bez emisyjnego kopania BTC. Podobno prywatne firmy będą miały możliwość przeniesienia lub rozpoczęcia operacji wewnątrz elektrowni geotermalnej w Salwadorze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje | giełda oncoarendi | wig20 notowania | cd projekt akcje notowania | pekao akcje kupno | theppro co to jest | neuca gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here