Naga MarketsBitcoin próbuje odbicia, kurs BTC rośnie drugi dzień z rzęduPo siedmiu sesjach z rzędu, które upłynęły na próbie wybicia psychologicznego wsparcia 10 tysięcy dolarów, Bitcoin wykazuje pierwsze oznaki chęci odbicia od ważnego wsparcia i rośnie drugi dzień z rzędu. Czwartkowa aprecjacja co prawda jest na razie skromna i wynosi 1,4%, jednak bardzo pozytywnie wpływa na cały ekosystem kryptowalutowy. Liderem wzrostów z ostatniej doby jest między innymi token sieci Ethereum, który zyskuje ponad 10%. Po stronie spadkowiczów znalazł się jedynie TRON, który koryguje część dynamicznych wzrostów z pierwszej części tygodnia.

  • Oprócz ETH, silniej rośnie również Chainlink (LINK), OKB, Cardano (ADA), Tezos (XTZ) oraz Binance Coin (BNB)
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut zwiększa się o 4,5% do poziomu 342 miliardów dolarów
  • Bitcoin korzysta między innymi z osłabiającego się kursu dolara, który po sześciu dniach wzrostów i teście najwyższych poziomów od miesiąca wykonał w środę zwrotkę

Bitcoin delikatnie w górę, nadal jednak blisko 10 tysięcy dolarów

Pomimo faktu, że kurs Bitcoina rozpoczyna czwartek od prób oddalenia się od psychologicznej strefy wsparcia, to najstarsza kryptowaluta musi pokonać jeszcze lokalne opory, jeżeli chce przebić się na wyższe poziomy i powrócić między innymi w okolice 11 tysięcy dolarów, gdzie przebiegają dołki z drugiej części sierpnia.

Istotne dla przyszłych ruchów mogą być średnie ruchome 50 i 200 EMA, które w kolejnych tygodniach będą się zawężać, zostawiając cenie coraz mniej miejsca do dalszych ruchów. Ewentualne wybicie dołem mogłoby sprowadzić cenę nawet w okolice 9 tys. dolarów (dołki lipcowe), a wybicie górą otworzyć drogę do wspomnianego wyżej zakresu sierpniowego.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether również mocniej odbija. ETH/USD powraca nad 50-okresową średnią

Testujący od weekendu najniższe poziomy od półtora miesiąca Ether podąża w ślad za Bitcoinem i odbija w przeciągu dwóch sesji o ponad 10%. W efekcie notowania pary walutowej ETH/USD powracają nad poziom 370 dolarów i nad 50 EMA. Co prawda dalszą aprecjację blokuje strefa minimów sierpniowych, jednak jeżeli udałoby się wybić poziom wtedy ponowne podejście w okolice 400 dolarów wydaje się być niezagrożone.

Coin360.com

O zbawiennym wpływie wzrostów Bitcoina i Etheru na szeroki rynek kryptowalutowy świadczy powyższa mapa cieplna obrazują zachowanie największych tokenów w przeciągu ostatnich godzin. Wyraźnie dominujący zielony kolor jednoznacznie potwierdza dominację kupujących.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara amerykańskiego przy 3,76 PLN. USD/PLN na lokalnym wsparciu cenowym
Następny artykułStabilne kontrakty terminowe i neutralny początek sesji dla FW20
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here