Naga Markets

"Bitcoin premium" na giełdzie Coinbase spada na 3-letnie dołkiNa globalnym rynku obserwujemy pogłębiającą się fazę risk-off, a inwestorzy masowo ograniczają swoją ekspozycję na najbardziej ryzykowne aktywa, w tym kryptowaluty. Z tego powodu najwięksi gracze na Coinbase pozbywają się swoich udziałów w rynku BTC, co doprowadziło w ostatnich dniach do spadku indeksu Bitcoin Premium na 3-letnie dołki.

  • Bitcoin 12 maja zanurkował w okolice 25 tys. USD, skąd nastąpiło wybicie i powrót powyżej psychologicznej bariery 30 tys. USD
  • Coinbase prowadzi indeks Bitcoin Premium, który śledzi zachowanie największych inwestorów,
  • Według danych giełdy wieloryby pozbywają się swoich BTC, napędzając dalszą wyprzedaż 
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin nie skończył jeszcze wyprzedaży

Wspomniany we wstępie indeks Bitcoin Premium porównuje cenę BTC na dwóch największych giełdach kryptowalutowych Binance i Coinbase – w stosunku do Tether i USD. W ten sposób określa różnice oraz śledzi transfery BTC największych instytucji oraz graczy o dużej kapitalizacji. Głównym zadaniem indeksu jest więc mierzenie popytu instytucjonalnego na najpopularniejszą kryptowalutę.Kiedy wskaźnik znajduje się górnych rejestrach instytucje i wieloryby chętnie kupują BTC, kiedy natomiast osiąga ujemne wartości, świadczy to o trwającej wyprzedaży.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

 

W ostatnich dniach wartość BTC Premium Index spadła do poziomu -0,0302, który widziany był ostatnio prawie trzy lata temu. Stało się tak za sprawą trwającej na szerokim rynku wyprzedaży i sugeruje, że zarówno wieloryby, jak i część instytucji sprzedała znaczną część swoich udziałów w BTC.

XTB
Bitcoin Coinbase Premium Index. Źródło CryptoQuant
Bitcoin Coinbase Premium Index. Źródło CryptoQuant

Największa aktywność została odnotowana wczoraj, 12 maja, kiedy cena BTC/USD zanurkowała w okolice 25 tys. USD

Notowania BTC/USDT na dzień 13.05.2022 r. Źródło: Kucoin
Notowania BTC/USDT na dzień 13.05.2022 r. Źródło: Kucoin

– Rynki finansowe znajdują się obecnie w głębokiej fazie risk-off, więc takie zachowanie nie powinno zaskakiwać. Spodziewamy się, że inwestorzy jeszcze mocniej ograniczą ekspozycję na Bitcoina – stwierdzili analitycy CryptoQuant.

Załamanie się Coinbase Premium Index nastąpiło w dniu, w którym krytpowaluta osiągnęła najniższą wycenę od grudnia 2020 roku, co wywołało dalszą panikę oraz skierowało inwestorów w pozbycia się swoich tokenów. Taki przebieg wydarzeń potwierdzałby teorię, że to właśnie wieloryby i instytucje stoją za obserwowaną korektą.

Jak na razie byki zdołały wybronić poziomu 25 tys. USD, dzięki czemu kryptowaluta ponownie wróciła powyżej psychologicznej bariery 30 tys. USD, jednak jej sytuacja nie jest stabilna. Kolejne dni przyniosą odpowiedź jakie skutki miało zejście kursu BTC/USD poniżej wspomnianego wsparcia oraz czy wieloryby osiągnęły swój cel i będą skłonne rozpocząć kolejną fazę akumulacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks dax | benefit akcje prognozy | cena dolara online | kurs usd on line | wiadomosci kryptowaluty | pln kurs | euro kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here