Naga MarketsCraigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

Samozwańczy Satoshi Nakamoto i główna postać stojąca za projektem Bitcoin SV (BSV), Craig Wright, w datowanym na 17 czerwca wpisie na swoim blogu przygląda się zagadnieniu opodatkowania kryptowalut. Jego zdaniem Bitcoin pozwala zautomatyzować proces pobierania oraz obliczania podatków, zdecydowanie ułatwiając życie przeciętnemu podatnikowi, zmniejszając jednocześnie możliwość nadużyć oraz oszustw.


Bticoin i podatki: KYC i AML utrudnia życie normalnym użytkownikom, a nie powstrzymuje złodzieje

W momencie gdy użytkownik dokonuje zakupu Bitcoina na giełdzie kryptowalutowej, wspomniana giełda musi przeprowadzić procedury związane z zapobieganiem prania pieniędzy (AML) oraz dotyczące identyfikacji klienta (KYC), które mają na celu zabezpieczać przed ewentualnymi nadużyciami, w rzeczywistości jednak utrudniają życie uczciwym inwestorom i użytkownikom cyfrowych aktywów. W tym samym czasie pomimo potencjalnych zabezpieczeń i procedur, oszuści i tak są w stanie defraudować środki lub hakować całe giełdy:

„Musimy pomóc rządom i organom podatkowym zrozumieć, że Bitcoin umożliwia bezpośrednie i sprawiedliwe wbudowanie podatku w transakcje. Podatek VAT może być zastosowany w ramach skryptu transakcji. Umożliwiłoby to traderowi natychmiastowe przesłanie rządowi wymaganej kwoty podatku VAT w przypadku każdej transakcji. Zmniejsza to liczbę oszustw, a także oznacza, że rząd może przyjąć mniej wymagające podejście do kontroli podatkowych” – komentuje Craig Wright na swoim blogu.

Jak twierdzi Wright, inteligentne kontrakty nie powodują omijania podatków lecz usprawniają i ułatwiają wiele spraw, zmniejszając też potrzebę obciążenia biurokratycznego.

Zobacz również: Samozwańczy “Satoshi Nakamoto” oskarżony o kradzież $10 mld w Bitcoinach!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMoonlit blisko debiutu na NewConnect
Następny artykułAkcje PKN Orlen w układzie spadkowym. Spółka wypłaci 3,50 zł dywidendy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here