Naga MarketsCraigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

Samozwańczy Satoshi Nakamoto i główna postać stojąca za projektem Bitcoin SV (BSV), Craig Wright, w datowanym na 17 czerwca wpisie na swoim blogu przygląda się zagadnieniu opodatkowania kryptowalut. Jego zdaniem Bitcoin pozwala zautomatyzować proces pobierania oraz obliczania podatków, zdecydowanie ułatwiając życie przeciętnemu podatnikowi, zmniejszając jednocześnie możliwość nadużyć oraz oszustw.


Bticoin i podatki: KYC i AML utrudnia życie normalnym użytkownikom, a nie powstrzymuje złodzieje

W momencie gdy użytkownik dokonuje zakupu Bitcoina na giełdzie kryptowalutowej, wspomniana giełda musi przeprowadzić procedury związane z zapobieganiem prania pieniędzy (AML) oraz dotyczące identyfikacji klienta (KYC), które mają na celu zabezpieczać przed ewentualnymi nadużyciami, w rzeczywistości jednak utrudniają życie uczciwym inwestorom i użytkownikom cyfrowych aktywów. W tym samym czasie pomimo potencjalnych zabezpieczeń i procedur, oszuści i tak są w stanie defraudować środki lub hakować całe giełdy:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Musimy pomóc rządom i organom podatkowym zrozumieć, że Bitcoin umożliwia bezpośrednie i sprawiedliwe wbudowanie podatku w transakcje. Podatek VAT może być zastosowany w ramach skryptu transakcji. Umożliwiłoby to traderowi natychmiastowe przesłanie rządowi wymaganej kwoty podatku VAT w przypadku każdej transakcji. Zmniejsza to liczbę oszustw, a także oznacza, że rząd może przyjąć mniej wymagające podejście do kontroli podatkowych” – komentuje Craig Wright na swoim blogu.

Jak twierdzi Wright, inteligentne kontrakty nie powodują omijania podatków lecz usprawniają i ułatwiają wiele spraw, zmniejszając też potrzebę obciążenia biurokratycznego.

Zobacz również: Samozwańczy “Satoshi Nakamoto” oskarżony o kradzież $10 mld w Bitcoinach!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here