Naga MarketsNotowania bitcoina od początku maja poruszają się w bardzo wąskim kanale horyzontalnym, nie potrafiąc trwale pokonać poziomu 220 tysięcy złotych. W tym momencie BTC/PLN do historycznych maksimów osiąganych w połowie kwietnia brakuje około 13,5%, czyli ponad 33 tys. zł. Analityk giełdy kryptowalutowej BitBay, Sebastian Seliga, przygląda się perspektywom potencjalnego wybicia z obecnego ruchu bocznego.

  • Bitcoin konsoliduje pomiędzy przedziałem 203 tysięcy złotych (wsparcie) oraz 220 tysięcy złotych (opór)
  • Po kwietniowych spadkach o prawie 7%, w maju BTC jak na razie oddaje 1,3% swojej wartości
  • Stabilizacja kursu ma miejsce, gdy na rynku altcoinów widoczny jest wyraźny rajd: rekordy niemal każdego dnia bije m.in. ether (ETH)

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w konsolidacji pomiędzy istotnymi poziomami. Czy BTC/PLN pokona opór?

Patrząc na poniższy wykres widać, że bitcoin wydaje się być przyklejony do strefy 220 tys. dol., nie potrafi jednak jej pokonać (a próby te podejmował w maju wielokrotnie). Zdaniem Sebastiana Seligi za każdym razem otwiera to drogę w kierunku dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji, znajdującego się przy poziomie niespełna 203 tys. dol.

– Kurs BTC/PLN utrzymuje się w wąskiej konsolidacji horyzontalnej zlokalizowanej między poziomami 202 655 – 220 898 PLN. Uczestnicy rynku czekają na wybicie z obszaru konsolidacji, które powinno nastąpić niebawem. Preferowanym kierunek wybicia zgodnie z obecnym scenariuszem falowym to kierunek południowy – komentuje Sebastian Seliga, analityk giełdy kryptowalutowej BitBay.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: YouTube

Poziom 221 tysięcy pokrywa się ze szczytem fali B w ramach korekty prostej ABC i zdaniem Sebastiana Seligi nie można nadal wykluczyć, że zrealizowana zostanie również fala C, której zasięg wypada na wysokości poziomów z początku lutego, w okolicach 155 tys. zł. Najpierw niezbędne jest jednak pokonanie lokalnych dołków i dolnego ograniczenia konsolidacji.

Nie ma Cię na BitBay? Załóż darmowe konto i zacznij inwestować jeszcze dzisiaj! Link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/register

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gielda | theppro sklep | akcje jsw prognozy | us500 | biomed akcje

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here